Bossa Studios’un Surgeon Simulator 2013‘ü, oyun dünyasında çok nadiren ortaya çıkan o paha biçilemez cevherlerden biriydi. Tamamıyla orijinaldi, tamamıyla sınırların dışındaydı ve tamamıyla eğlenceliydi. Siz sadece bir eldiniz, fare elin hareketlerini kontrol ediyor, klavyede beş parmağınıza denk gelen beş tuşla da o parmaklara komut yolluyordunuz. Bu şekilde ameliyat yapmaya çalışmak hiç sektirmeden, her seferinde absürt sonuçlara yol açıyordu.

Elbette internette bu muhteşem derecede spastik kontrollere rağmen gerçek bir cerrahmışçasına ameliyat yapmayı becerebilenler var… Ama işin eğlencesi orada değil elbette. İşin eğlencesi yanlışlıkla kafası kırmak, kalp nakli sırasında çıkardığın böbreği geri yerine koymamak, kaburga kırmak için kullandığın çekici ciğerin orada bırakmak gibi salaklıklarda. İşte şimdi, tüm bu ebleklikleri, Amerika’nın başkan adaylarından Donald Trump’a da yapabileceksiniz. Tüm bunları ve daha fazlasını.

Bossa Studios, an itibariyle Surgeon Simulator 2013‘ünüz varsa yükseltebileceğiniz, yoksa da 1, 20 TL’ye satın alabileceğiniz A & E Edition‘ın içerisine Inside Donald Trump oyun modunu sürdü piyasaya. Burada ameliyat masasında Trump yatıyor. Kafasının altında bir Amerikan bayrağı, saçlar lüle… Adam komple ellerinizde. Artık tokatlar mısınız, böğrünü mü açarsınız, ruj mu sürersiniz, “saçın hakikaten gerçek mi lan?” diye çekiştirir misiniz…

Bossa hepsini koymuş oyuna. Tabii ki kendilerine yakında bir kayyum atanacaktır. Dava açılmasını da kesinlikle bekliyoruz. Zira seversiniz sevmezsiniz ayrı konu, ama bir insan Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Adayı ise saygı duyacaksınız kardeşim. Benim de Trump’ın sevmediğim yönleri var, ama o başka bu başka. Bu oyunu yapıp, bir de Steam’den uluslararası olarak piyasaya sürmek de manidar. Millete ABD Başkan Adayı’nı rezil ettirterek ne geçecek Bossa Studios’un ellerine, Bossa kimin maşalığını yapıyor, onlar da ortaya çıkar inşallah…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.