Geçen sene vaktimizin büyük bir kısmını alacak diye listelediğimiz tüm film ve dizileri unutun; 2019 senesi daha güçlü ve daha fazla sayıda olmak kaidesiyle bu sefer iliğimize kadar sömürecek bizi. Gerçekten, şaka falan değil. Çünkü her bir yapıma yetişebilmek, artık bir yarış gibi bir şey olacak zannımızca. Peki 2019’da geeklerin yüzü bu kadar çok sayıdaki proje ile gülecek mi? Umarız öyle olur sevgili geek alemi!

2018’de hazırladığımız listeden çok daha kalabalık bir listemiz var bu sene elimizde. O yüzden koltuklarınıza sıkı tutunun, tansiyonu falan düşen olursa kolonyaları hazırda bulundurun. Başlıyoruz!

Not: Her bir filmin Türkiye için gösterim tarihi netleşmediği için IMDB’den aldığımız bilgilerde ülke ve günlerde değişiklik olabilir.

 

Glass (18 Ocak)

https___blogs-images.forbes.com_scottmendelson_files_2018_11_GLASS-1

James McAvoy’un şahane oyunculuğu ile kalitesine kalite katan M. Night Shamalayan’ın yeni filmi yine gümbür gümbür. Samuel L. Jackson da cabası! Psikomatik kişilik bozukluklarında yeni çağ, Shamalayan’ın bomba filmiyle şekillensin be!

 

How to Train Your Dragon: The Hidden World (25 Ocak)

CreditsHero-1

Ejderha ütopyasından yeni haberler var ahali! Biricik Toothless’ımızın türünün son temsilcisi olduğunu unutun; çünkü artık cesur ejderhamızın yeni dişi bir türdaşı olduğunu izleyeceğiz. Ejderha romantizminin animasyon denizine balıklama atlamaya hazırlanın!

 

Escape Room (1 Şubat)

maxresdefault

Bir odadan kaçmak için belirli bilmeceleri çözmeniz gereken oyunları bilir misiniz? Her zaman gizem ve heyecan doludurlar, değil mi? Bu sefer Daredevil dizisinden Karen Page olarak bildiğimiz Deborah Ann Woll de var üstelik. Pratik ve zeki düşünen kaçsın!

 

The Lego Movie 2: The Second Part (8 Şubat)

The-LEGO-Movie-2-The-Second-Part-Official-Trailer-2

Lego filmlerine bayılıyorum! Referansları ve esprileriyle her zaman bende ayrı bir yeri olmuştur. Bir de bu sefer Mad Max‘ten tutun Guardians of the Galaxy‘ye kadar yine tanıdık yapımlara göndermeler var, eğlencenin yine dibine vurup bol bol güleceğiz arkadaşlar!

 

Alita: Battle Angel (15 Şubat)

alita

Bu sene açık ara farkla en çok merak ettiğim filmlerden biri de bu. Sinema sektöründeki yenilikçi çıkışları sayesinde adından bol bol bahsettirmesiyle tanıdığımız James Cameron’ın yapımcılığını yaptığı film, Christopher Waltz ve Jennifer Connely gibi isimleri barındırıyor. Alita’nın CGI’ının ise gerçek insanlardan bir farkının olmaması, beni bu filme en çok yükselten sebeplerden biri, ne yalan söyleyeyim.

 

Captain Marvel (8 Mart)

CM_Teaser_1_Sheet.0

MCU’nun Endgame ile kapatacağı fazın öncesinde yeni ve en güçlü kurtarıcımız olacak Carol Danvers, buna hiç şüphe yok. Skrull’ların istilası ile orijin hikayesine giriş yapacağımız Captain Marvel’ın dolu dolu geliyor olduğunu zaten yayınlanan onca fragmanda da görmüştük. Kozmik Prenses’imize yol açın, çünkü artık geliyor!

 

Us (15 Mart)

Jordan-Peele-returns-with-the-terrifying-first-trailer-for-Us-Watch

Jordan Peele, korku sinemasında geçen sene büyük ses getirmişti. Get Out ile ödüllere ve övgülere doymayan Peele’ın yeni projesi de Us. Korku ve gerilim filmlerini pek tüketemeyen biri olarak Elisabeth Moss’un kadroda olduğunu öğrenince kendimi zorlasam mı acaba diye düşünmedim değil vallahi.

 

Dumbo (29 Mart)

Dumbo-2019

Disney’in en eski animasyonlarından biri olan koca kulaklı sevimli Dumbo’nun yeni canlı filminde yok yok! Eva Green, Colin Farrell, Dany DeVito ve Michael Keaton gibi isimlerin kadroda yer aldığını hatırlatmakta fayda var. Beauty and the Beast ile yakaladıkları başarılı canlı film girişimleri sonrası Disney’in bu konuda daha çok projesi olacak, beklemede kalın.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.