E artık Avengers: Age of Ultron’u herkes izlediği, üzerine tartıştığı ve suyunu çıkarttığına göre; resmi olarak Marvel’ın bir sonraki devasa filmini beklemeye başlayabiliriz: Captain America: Civil War. Her ne kadar Marvel adına ısrarla Captain America: Civil War demeye devam etse de, hepimiz biliyoruz ki, bu bir Avengers filmi. Hele ki dün çıkan dedikodular da doğruysa, baya baya tek Thor eksik kalacak o meşhur kadrodan. Onun dışında hayatta olan herkes var bir şekilde.

Captain-America-3-Civil-War-Fan-Art-Battling-Iron-Man

Ama bugün yayınlanan set fotoğraflarına baksanız, durumun bu olmadığına yemin edebilirsiniz. JustJared’ın yayınladığı (ve görgüsüz gibi de watermark’ını gömbürdeterek bastığı) fotoğraflar, filmin Atlanta, Georgia’daki setinden çekilmiş. Yalnız tabii, film büyüsüyle burası belli ki bir Afrika köyüne dönüştürülmüş. E Afrika ve “Civil War” diyince akla gelen şey çok net değil mi? Black Panther elbette. Chadwick Boseman’ın oynayacağı karakterin bu filmde galasını yapacağını biliyoruz. Muhtemelen bu sahneler bir şekilde onu da içerecek.

Yalnız kendisi şimdilik sete teşrif etmemiş. Edenler de sadece Captain America’nın alışık olduğumuz kadrosu zaten. Gerçekten bu filmin Civil War olduğunu bilmesek, haftalardır sayıklıyor olmasak, standart bir Captain America filmi sanabiliriz. Gözüken üç karakter var sadece, Cap’in bizzatihi kendisi, onun biricik dostu ve çiçeği burnunda Avenger Falcon ve tabii ki ikinci filmde tanıştığımız, bu filmde de kostümüyle ismini tam anlamıyla üstlenecek olan Brock “Crossbones” Rumlow.

Konuyu çözümleyebilmek zor, ama şu an Afrika sahneleri çekiliyorsa bu muhtemelen Tony ve Steve arasındaki kopuştan önce yaşanacak sahneleri konu alıyor. Belki de Age of Ultron’daki Vibranyum meselesi üzerinedir, kim bilir? Bence hepsinden önemli olan şu; filmin sadece Cap, arkadaşları ve onun kötü adamlarına odaklanılan bir kısmı var. Bir veya öteki şekilde; var işte, kanıtları aşağıda. Bu da bana en azından girizgahı Steve’in üstleneceği fikrini veriyor; bu da filmin perspektif olarak ona odaklanacağı düşüncesine götürüyor beni. Ve çok açık söyleyeyim, bu fikir de beni heyecanlandırıyor. Elbette Iron Man’in düz bir “villain” olmasını istemiyorum; ama bakış açısını Steve’in omzunun arkasına sabitlemek de filmi çok rahatlatır, odağını belirler. Bu da Age of Ultron’un aksine biraz da sakinleştirir filmi, daha oturaklı hâle getirir.

Tabii bunlar henüz sadece spekülasyon. Görseller boyuna uzun oldukları için, sonsuz scroll’lara selam etmeyelim dedik, ikinci sayfaya koyduk kendilerini. Bence siz bir kendiniz göz atın resimlere, yorumlarınızı paylaşın. Ne diyorsunuz?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

18 Yorum

 1. Ben filmi Cap perspektifinden görmek istemem. Sonuçta Stark’ın yasaya destek vermesinin arkasında yatan o travma resmen Iron Man 3 ve Age of Ultron filmleri boyunca işlenirken yarattığ haklılık izlenimini silip atar. Her ne kadar Captain America başlığıyla çıksa da film kamera tarafsız kalmalı

  • aslında fanı olduğum için değilde ultron meselesinde stark’ın tamamen bir suçu yok var ama tüm suç onda değil sende bunu farketmişsin diye yazma gereği duydum 🙂 avengers filminde gelen panik atak yüzünden zaten iron man 3 filmin başında 100 tane zırh yapmıştı ve iron man 3 sonunda bu hastalığından kurtulmuştu derken scarlet witch tekrar ona en büyük kabusunu göstererek bunu açığa vurdu sonra tüm suç tony’nin üzerine kaldı…

 2. Cap kostümü güzeldi zaten ultrondaki ile devam ,falconun kostüm çok karizma olmuş efektlerle kanatlarda eklenenince daha iyi olur!Sanırım crossbones un kostümü CGI efektleri ile tamamlanacak,bu resimdeki haliyle kalmaz efektler eklenince daha güzel olacak gibi maske çok güzel!Hatırlarsanız Ironman 2 filminde ivan vankonun Güç-iskelet zırhı vardı yarış pistinde suitcase armorla kapıştığı ona benzer bir kostüm olabilir!Ellerindeki fazladan güç sağlayan teknolojik yumruklar gibi duruyor.Capın kalkanına vurdugu dövüş kareografilerini şimdiden merak ediyorum!Bu resimlerden çıkarımıma göre wakandayı ziyarete gitmiş olabilir Avengers ekibi orda Black panterle karşılaşmışta olabilirler,şimdiklik tahmin sadece!

 3. Zaten kadro kalabalık diye “İsmi sadece Captain America” fikrine kapılmanıza anlam verememiştim. Gayet de Kaptan’ın bakış açısından olabilir bu film, Bucky ve Sharon’ın olduğunu düşünürsek hele. İki Avengers filminde de ekran önünde en çok gözüken karakter Steve olmuş. Bu filmde bir de kişisel olaylarını ekleyecekler ve bu bir Captain America filmi olacak.

 4. Age of Ultron, 16 günde 1 Milyar dolar barajını geçerek daha geçen Furious 7’nin kırdığı rekoru kırmış, acaba sitede haber olur mu bilinmez..

 5. güzel ya olması gereken de fanları ikiye bölebilmek bence bu film öncesi ben kendimce Cap’i destekliyorum ama IronMan fanlarını görmek beni mutlu ediyo, artık toz pembe sahneler görmek istemiyorum kan lazım ölüm lazım…

 6. Civil War’da ki yeni karakterler için bi SKA hazırlarsınız herhalde diye düşünüyorum.

 7. Zaten Captain America’ nın kostümünde küçük de olsa değişiklik olmasaydı dişimi kırardım.
  😀

 8. 1. fotoda capin arkasındaki adamı jeff goldblum’a benzeten bir tek ben miyim 0.o

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.