Sıkı takipçilerimiz ya da en azından Harry Potter yazılarının müdavimleri bilirler, aylar öncesinde yayınlanmış kısa bir video ve ardından gelen trailerlar dahilinde filmde karşılaşacağımız yaratıkları tanıtan bir yazı yazmıştık sizler için. Yer alan bilgilere J.K Rowling’in Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar isimli kitabından ulaştığımız gerçeğini göz ardı etmeden; bizzat yazarın kendisinden, doğru bilgilerle oluşturulan yazımıza bir ek yapalım istedik ve o zamandan bu ana dek gelen trailerlarda karşılaştığımız diğer altı yaratığı da sizlere anlatalım dedik. Tabii bu sırada çoğu takipçimizden gelen yoğun istek üzerine, oluşturulması beklenen bir “Fantastic Beasts yazı dizisi” fikrini de değerlendirdik ve filme kadar kalan birkaç hafta dahilinde yayınlayacağımız bilgilendirici yazı dizimiz arasına bunu da dahil edelim dedik. Eh ne diyelim artık, umarız bu yazı dizisi hizmetimizden memnun kalırsınız; zira -biraz klişe olacak ama- memnuniyetiniz bizim için önemli bal kaymak kadar tatlı cemaat-i geek!

 

Demiguise (Diğer Adı İle Gizilgen)

Demiguise_Fantastic_Beasts_CC_Trailer

Sihir Bakanlığı tarafından tehlikeli, uzman bilgisi gerektiren, usta büyücülerin halledebileceği türden bir yaratık olarak tanımlanmışlardır. Ana vatanları Uzak Doğu‘dur. Hissettikleri tehdit doğrultusunda kendilerini ustaca saklayabilme yetisine sahiptirler. Onları bulabilmek için yalnızca, onları yakalama konusunda felaket ustalaşmış büyücülere başvurabilirsiniz; öbür türlü görebilmeniz pek mümkün olmayacaktır zira.

Otçul bir hayvan olarak nitelendirilir Gizilgen. Kocaman gözlerinin yanı sıra, dış görünüşüyle bir maymunu anımsatır. İpeğimsi ve gümüşümsü tüyleri tüm bedenini kaplar. Gizilgen türünün postu son derece önemlidir; çünkü bu tüylerden görünmezlik pelerini elde etmek mümkündür.

 

Erumpent (Diğer Adı İle Paldıran)

 

erumpent_by_svimmelhet
Trailerdan, düzgün ve kaliteli bir anını bulamadık, affola…

En az Gizilgen türü kadar tehlikelidirler. Afrika yaratığı olarak adlandırılan Paldıranlar; gri renktedirler ve kocaman bir cüsseye sahiptirler. Neredeyse bir ton ağırlığına kadar çıkabilen Paldıran türü genelde, bir Muggle hayvanı olan gergedan ile karıştırılmaktadır; ikisinin de sivri bir boynuzu ve ip gibi kuyruğu olmasına rağmen aslında aynı şeyler değiller maalesef.

Derisi fazlaca kalın olduğu için birçok büyü ve laneti püskürtebilme özelliğine sahiptirler. Her hamileliklerinde yalnızca bir yavru doğurmalarıyla bilinirler. Normal şartlarda saldırgan olmamalarına rağmen, bir tehdit algıladıklarında atağa geçerlerse, iş çoğunlukla felaketle sonuçlanır. Boynuzları oldukça sağlamdır, zira deriden metale kadar her şeyi delebilirler bu boynuzlarıyla. Aynı zamanda bir akrebin kuyruğunda bulunan özelliğe benzer bir yetisi vardır bu boynuzun; içine girdiği her şeyi patlatabilen bir sıvı içerir. Hatta öyle ki, Paldıran erkekleri çiftleşme dönemleri geldiğinde birbirlerini devamlı olarak patlattıkları için, kadın Paldıranlara oranla sayıca azdırlar. E bir de bu boynuzlar, içinden çıkan patlayıcı sıvı ve ilaveten kuyrukları iksir yapımında kullanılır.

 

 

Graphorn (Diğer Adı İle Sapboynuz)

FB-TRL3-87890

Gizilgenler ve Paldıranlar ile aynı derecede tehlikelidirler. İki adet sivri boynuzları bulunur ve grimsi bir mor renge sahip olan Sapboynuzların kambur sırtları vardır. Büyük ayaklarında dört parmak bulunur ve yürüme eylemini bu ayaklarıyla gerçekleştirirler. Son derece saldırgan olan Sapboynuzlar, dağ ifritleri tarafından bir at gibi binek yaratığı olarak kullanılırlar; ancak bu ehlileştirme yönteminin hoşlarına gittiğini pek de söyleyemeyiz. Bu nedenle de dağ ifritlerinin bedenlerinde, Sapboynuzlar tarafından yapıldığı bariz olan yara izleri görmek oldukça mümkündür. Boynuzları toz haline getirildiğinde, iksir malzemesi olarak kullanılabilir fakat fazlaca pahalı bir şeydir, zira Sapboynuzları yakalayıp boynuzlarını almaya çalışmak pek de kolay bir işlem değil. Son olarak da derileri, bir ejderhanın derisinden çok daha kalındır, bu nedenle de birçok büyüyü püskürtme konusunda oldukça kaliteli derileri vardır.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.