Bazı haberler vardır, çok sevinmek mutlu olmak istersiniz ama içinizden bir ses de “Acaba?” der. İşte böyle bir haberle karşınızdayım bugün. Star Wars’ın ana filmleri dışında yer alacak ve hikayedeki ara noktaları tamamlayacak “Anthology” filmlerden bir diğerinin yönetmenleri ve içeriği Lucas ve Disney tarafından resmen açıklandı.

Yeni Star Wars Anthology filmimizin yönetmenleri “The Lego Movie” ile gönlümüzü kazanan Phil Lord ve Chris Miller olarak belirlenmiş. Bu haberin sevineceğimiz kısmı, çünkü bu ikilinin Star Wars evrenine farklı bir yaklaşım getireceği aşikar. Filmografilerinde “Cloudy with a Chance of Meatball” ve “Jump Street” filmleri de bulunan ikilimiz aynı zamanda şu anda The Flash filmi ve Sony’nin Spider-Man animasyonunun senaryolarını yazmaktalar.

Resmi siteye yaptıkları açıklamada “Bu daha baştan iyi bir fikir görünen ilk filmimiz olacak. Risk almaya, seyircilere taze bir deneyim sunmaya ve bize de çok fazla şey ifade eden bu karakterlerin özüne sadık olmaya söz veriyoruz. Bu bizim için de bir hayalin gerçekleşmesi” şeklinde konuşan ikilimizin bu söyledikleriyle bu evren için doğru insan olduklarını daha baştan gösteriyorlar sanki, ne diyorsunuz?

PhilLordChrisMiller

Eee, ne güzel haber işte, güzel de konuşmuşlar. Peki, neden keşke olmasaydı diyorsun ey Tutku? Çünkü filmin genç Han Solo’ya odaklanacağı da sitede açıklandı. Senaryosunu “Raiders of the Lost Ark”, “Empire Strikes Back” ve “Return of the Jedi” filmlerinde yazarlık yapan Lawrence Kashdan ve oğlu Jon’un yazacağı film genç Han Solo’nun Luke ve Obi Wan’ın karşılaştığı kaçakçı, hırsız ve fırlama adam haline gelişini konu alacak.

Belki herkes böyle düşünmeyebilir ama ben bu ara hikayeler anlatılırken artık birer ikon haline gelmiş Han Solo, Boba Fett gibi karakterlerin kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu film özelinde açıklamak gerekirse herkesin kafasında Han Solo=Harrison Ford denklemi var ve yeni seçilecek oyuncu ne kadar iyi olursa olsun, sadece bu kıstas yüzünden bile 1-0 yenik başlayacak. O sebeple Anthology filmlerinde “Rogue One”da yapmayı planladıkları gibi ana karakterleri başrole koymayan ama yine de ilgi çekici bir hikayeyi ya da daha önce bahsettiğimiz gibi halihazırda aynı rolü oynayabilecek bir karakterin -Ewan McGregor’ın Obi Wan’ından bahsediyorum- hikayesini anlatmalarının daha “fan-friendly” bir hamle olacağı görüşündeyim.

han-solo-header

Ama tabii ki, şu yukarıdaki kadroya bakınca eğer bu işin altından kalkabilecek bir ekip varsa o da budur demek istiyorum. Umuyorum senaryo ve oyuncu seçimi haberleri geldikçe Lucas ve Disney haklı çıkar ve şu kadrodan mükemmel bir Han Solo filmi izleriz. Filmin 25 Mayıs 2018’de gösterime girmesi planlanıyor.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.