Fantastic Beasts filmi ile ilgili dedikoduları, gelişmeleri son derece dikkatle takip edeniniz varsa muhtemelen biliyordur, bir süredir ortalıkta dolaşan dedikodular, oldukça tuhaf tartışmalara yol açmıştı. Harry Potter serisi ile bir köprü işlevi göreceği düşünülen Albus Dumbledore için çoktan birçok haber yazılıp çizilmişti zaten, e bir de Dumbledore’un geçmişine ait bir kişilik, işin içine karışınca, olaylar iyice sarpa sarmaya başlamış, dedikodular bir türlü önlenemez hale gelmişti. İşte tam da bu türden bir söylentinin doğrulanmasıyla beraber Fantastic Beasts’in gelecek ikinci filmi için Gellert Grindelwald’ı kimin oynayacağı da kesinleşmiş oldu: Johnny Depp. Şaşırtıcı bir gelişme değil mi?

Johnny-Depp-91

Birçok hayran, Depp’in kısa bir süre önce gündeme geldiği Amber Heard’a şiddet uygulama yönündeki haberler nedeniyle kendisine karşı oldukça büyük bir kin besliyor olmalı ki, Depp kadroya dahil olunca Rowling’in Twitter adresi inanılmaz bir nefret duvarına döndü aniden. “Karısına şiddet uygulayan birinin kadroya dahil olmasına nasıl olur da sesini çıkarmazsın?!” gibisinden yığınla gelen tweete karşılık Rowling bir cevap vermedi ne yazık ki. Oyuncuları seçme konusunda kendisinin kesin bir etkisi olmadığını belirten birkaç sitenin dışında, henüz Rowling’in ciddi manada bu konuda ne hissettiğinden emin değiliz. Fakat gel gelelim, Fantastic Beasts oyuncuları bu yöndeki fikirlerini gayet güzel aktarmışlar:

“Bekleyin, Johnny Depp filmde var mı? Hiçbir şey bilmiyoruz. Bir şey de söyleyemeyiz zaten. Bu filmi yapmanın en harika yanlarından biri de J.K Rowling’in hikayeyi yazması ve bunun için sürprizleri olması. Sosyal medya çağında biliyorum ki bu tür sırları gizli tutmak imkansız bir şey, ama eğer bir şeyleri gizli tutma imkanımız olursa, öyle yapmak gerçekten güzel olurdu.”
-Eddie Redmayne (Newt Scamander)

 

“Aslında o kadar da uzun süre saklamamız gerekmiyordu çünkü biz de, duyurulmadan çok kısa bir süre önce öğrenmiştik zaten.”
-Alison Sudol (Queenie Goldstein)

 

“Son dakikaya kadar ben de bilmiyordum, o yüzden bir sır olarak saklamak zorundaymış gibi hissetmedim.”
-Colin Farrell (Percival Graves)

The 31st Santa Barbara International Film Festival - Maltin Modern Master: Johnny Depp

Oyuncularımızdan birkaçının düşünceleri bu şekilde işte sevgili geekler; önceden bilip sır saklama konusunda sıkıntı yaşayanı da var, son dakika öğrendiğini iddia edip içinden sıyrılmaya çalışan da. Ne olursa olsun, elbette ki Johnny Depp gibi bir oyuncuya açık bir şekilde kötü şeyler söyleyemeyecekleri de bir gerçek tabii. Bu konuda benim düşüncelerim ise sanırım biraz ortalama bir yönde: Son zamanlarda hakkında çıkan o dedikodular yüzünden kendisine olan sevgimde bir çatırtı yaşasam da oyunculuğu konusunda hala harika düşüncelerim var. Kişilik olarak yeterince iyi bir mentalitede olmasa bile, filmde oyunculuğunu konuşturacak; bu nedenle Fantastic Beasts serisi için yalnızca reklamını kötü yönde etkilemek dışında başka ne gibi etkileri olur diye düşündükçe çok fazla bir seçenek bulamıyorum. Tabii benim kadar ortalama bakan da yok şu sıralar, bu haberi duyan neredeyse çoğu hayran öfke kusuyor oraya buraya. İnanılmaz derecede rahatsızlar bu oyuncu seçiminden. Olayın suçunu Rowling’e atanlar bir yana, bunca tartışmanın yol açacağı önemli bir kayıp olur mu diye düşünmeden edemiyor insan. Her şeyi zaman gösterecek sevgili geekler, zaman… (Zaman dedik diye Time-Turner alıp Depp’in kadroya dahil olmasını engelleyeceklere önerim: Yapmayın. Albus ve Scorpius’un maceralarından, zaman çizgisini berbat etmememiz gerektiğini öğrenmiş olmalıydık bence.)

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.