Bilmeyenler, duymayanlar ve şaşıranlar için hemen yineleyelim, evet ortada bir Minecraft filmi var. Evet, olay proje aşamasından falan çıkmış, yönetmen belirlemeye kadar gelmiş. Yine evet, yapımcı şirket Warner Bros’un konuyla ilgili gayet şahane bir ciddiyeti var. Şakaları falan yok, baya filmi yapacaklar adamlar; ciddi de bir gişe bekliyorlar. Hâlâ kafasında mantıklı bir yere oturtamayanlar varsa söyleyelim, bunu yapmaya niyetlenen Warner biraderler, bu kararı Şubat ayında, o sırada çıkmış en son filmleri The Lego Movie gişeyi kasıp kavurmaktayken verdiler. Anlayacağınız, tipik bir Hollywood hareketi var elimizde. Tutan bir şey mi var? Devam et aynı yoldan yürümeye!

Her neyse, evet, bu Minecraft filminin de artık bir yönetmeni var. Deadline’ın haberine göre filmin dümenine Shawn Levy oturacak. Peki kimdir bu Levy? 46 yaşındaki Kanadalı yönetmenin çok karışık bir kariyeri var. Just Married, Cheaper by the Dozen ve The Pink Panther gibi (seven varsa özür dilerim ama cidden) korkunç komedi filmlerinin yanı sıra Night at the Museum gibi görece eli yüzü düzgün bir film serisine de imza atan Levy arada bir de Real Steel gibi benim görebildiğim kimsenin beğenmediği bir bilim kurgu / spor filmine imza attı. Kendisi baya da üretken bir insan, sadece bu sene içerisinde iki filmi vizyona girecek kendisinin. Jason Bateman’lı, Tina Fey’li, Adam Driver’lı ve Rose Bryne’lı komedi filmi This is Where I Leave You ve Night at the Museum serisinin üçüncü filmi Secret of the Tomb.

minecraft_minecraft-ekran-goruntusu-4_1920x1080

Peki o halde, şapkayı öne koyup efendi gibi fikrimizi söyleyelim mi? Bu gerçekten de böyle bir film için yapılabilecek en kötü yönetmen tercihi. Shawn Levy üretken ve stüdyolarla iyi çalışan bir yönetmen olabilir. Ama Warner Bros. daha geçenlerde milyar dolarlara dünyanın en büyük şirketlernden birine satılmış, çıktığı her platformda gelmiş geçmiş en çok satan oyunlar arasına giren, oyuncu kitlesi on milyonları aşmış bir fikri mülkü bu konuda daha tutkulu bir kişiye tecrübeyi riske atmak pahasına da olsa teslim edebilirdi. Neticede The Lego Movie’yi bu kadar güzel yapan şey arkasında görebildiğimiz o net tutkuydu. Bana Levy Minecraft için aynı şeyi sağlayamayacakmış gibi geliyor, ne yalan söyleyeyim…

Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı Levy’den umut? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.