Dürüst olalım: Terminator: Genesis’ten pek umutlu değildik. Başrollerinde Emilia Clarke (Game of Thrones), Jason Clarke (Zero Dark Thirty, Dawn of the Planet of the Apes), Jai Courtney (Spartacus, A Good Day to Die Hard) gibi oyuncuların olduğu, yönetmenliğini de Thor: The Dark World’den bildiğimiz Alan Taylor’un yaptığı filme, ucuz bir para basma aracı olarak bakıldığı şüphesindeydik. Biraz da duygusuz, düz Terminator Salvation’dan dilimiz yanmıştı bir kere. Önce, Arnold Schwarzenegger’in filmin ana kadrosunda olacağı haberini aldık. Arnold reyiz, filme o özlediğimiz 80’ler havasını katabilecek bir adamdı. Sonra da bugünkü oyuncu seçim haberi geldi.

MV5BMjE1MzEyNjE4MV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTY1MDU1NA@@._V1__SX1857_SY870_

Terminator: Genesis’in yapımcısı Skydance Productions’ın Twitter’dan duyurduğu, bizim de Slashfilm’den gördüğümüz habere göre filmin kadrosuna Matt Smith katıldı. Evet, 11. Doktor, Time Lord hazretlerinin bizzat kendisi Matt Smith. Skydance’de zaten bu haberi “TARDIS’imiz yok, ama filmde artık bir Time Lord’umuz var” diye duyurduğu için, kendilerine de sempatimiz deli arttı. Şimdilik Smith’in rolü hakkında pek bir şey bilinmiyor, fakat yine Slashfilm’in verdiği habere göre ilk filmde ufak olsa da, yeni planlanan üçlemede gittikçe önem kazanan ve süresi genişleyen bir karaktermiş. Resmi açıklama gelene kadar elimizdeki en iyi şey de bu.

Film gözümüze şimdi daha potansiyelli gözüküyor, yalan olmasın. Terminatör evreninin geçmişinde, Sarah Connor’un gençliğinde geçecek olan Genesis’in anlatacağı hikayeye duyduğumuz hafif merakın üzerine sağlam kadronun nasıl bir performans çıkartacağı heyecanı da eklendi. Bakalım. Şimdilik filmin Amerika vizyon tarihi 1 Temmuz 2015. Ülkemize de aşağı yukarı o zamanlar gelecektir. İyi mi olacak, rezalet mi yaşanacak göreceğiz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.