Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Haziran 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Haziran Ayında Çıkacak 5 Film

1) The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Çıkış tarihi: 4 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Korku filmleri, hem sinemanın hem de hikâye anlatımın tekniklerinin sınırlarını zorlayan yapımlar olmuşlardır her zaman. İyi bir korku filmi ile kötü bir komedi filminin arasında bulunan ince çizgiden dolayı, iyi korku filmlerine büyük bir saygı duyarız. İyi korku filmi deyince akla gelen isimlerden biri olan ve artık bir marka haline gelen The Conjuring, yine çok korkutucu ve yine çok güzel duruyor. Koltuklarımızın arkasından beğenerek izleyeceğiz, çaresi yok.

2) The Hitman’s Wife’s Bodyguard

  • Çıkış tarihi: 16 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Başrollerinde Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Antonio Banderas, Salma Hayek ve Morgan Freeman‘ın olduğu The Hitman’s Wife’s Bodyguard, bu ayın en eğlenceli aksiyon filmlerinden biri olacak gibi gözüküyor. Emekli bir suikastçının eşini korumak için tutulan bir korumayı konu alacak filmin, kulağa daha şimdiden eğlenceli gelmesi bir yana dursun, oyuncu kadrosu da ağzımızı sulandırıyor. Şöyle kafayı dağıtıp, güle güle izleyeceğimiz bir aksiyon filmi geliyor diyebiliriz bu ay. Beklemekteyiz!

3) Luca

  • Çıkış tarihi: 18 Haziran
  • Platform: Disney +

Animasyon severler olarak Pixar’ın kalbimizde çok ayrı bir yeri var. Pixar’ın elinden çıkan her dizi, her filmi inanılmaz bir heyecanla bekliyor ve severek izliyoruz. Bu yüzden Disney ve Pixar’ın ellerinden çıkan Luca’yı da, film ile ilgili başka hiçbir şey bilmesek bile büyük bir keyifle izleyeceğimizden eminim. Fakat Luca, Disney ve Pixar’a olan güvenimiz olmasaydı bile bekleyeceğimiz, büyük bir heyecanla izleyeceğimiz, harika bir yapıma benziyor. Su altında yaşayan amfibi bir türün, insanların arasındaki maceralarını konu alacak film, hem animasyon tekniği hem de renk paletiyle şimdiden bizi büyülüyor. Biz de izlemek için sabırsızlanıyoruz.

4) Batman: The Long Halloween, Part One

  • Çıkış rarihi: 22 Haziran
  • Platform: Amazon Prime ve çeşitli diğer dijital platformlar.

Batman’in one-shot çizgi romanlarından biri olan The Long Halloween, önümüzdeki ay, bir animasyon uyarlamasıyla yayınlanacak. İki parçadan oluşması planlanan animasyonun ilk kısmı, 22 Haziran’da dijital ve Blu-Ray olmak üzere, seyirciyle buluşacak. Batman, Komiser Gordon ve Harvey Dent’in, Gotham’ın elit suç ailelerinden fertleri öldüren bir seri katilin peşine düşmek için güçlerini birleştirmesini izleyeceğimiz animasyonda Batman’i, karakterle arasında yıllardır süregelen, tam olarak açıklayamadığımız bir bağ bulunan Jensen Ackles seslendirecek. DC’nin animasyon tarafını haklı olarak daha çok beğenen bizler; Catwoman, Two-Face ve Joker gibi pek çok tanıdık Batman karakterinin de bulunacağı The Long Halloween’ı izlemek için gün sayıyoruz, sizlerin de kaçırmamasını öneririz.

5) Fast and Furious 9 

  • Çıkış tarihi: 25 Haziran
  • Platform: Sinemalar

Son yirmi yılda hepimizin hayatında birçok şey değişti. Birkaç okuldan mezun olduk, birkaç farklı iş değiştirdik, hayatımızdaki insanlar değişti, yaşadığımız yerler değişti, hatta biz bile değiştik. Fakat değişmeyen bir tek şey var ki o da Fast and the Furious serisi. Hızlı arabalar ve sokak çeteleriyle başlayan film serisi, nasıl oldu da uluslararası gizli örgütlerin savaşına dâhil oldu, bilmiyorum ama bir şekilde oldu ve hepimiz buna tanık olduk. Artık, uzayın bile spor arabaların yolu olduğu bir film evreninden bahsediyoruz. Fakat işte insan, “Acaba bu sefer ne yapacaklar?” diye merak etmeden duramıyor. O yüzden çaresi yok, çıkınca izleyeceğiz.

Haziran Ayında Çıkacak 5 Dizi
Haziran Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.