Haziran Ayında Çıkacak 5 Oyun

1) Stonefly

  • Çıkış tarihi: 1 Haziran
  • Platform: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

İnsanlık olarak her zaman kendimizi, ya cücelerin ülkesinde bir dev ya da devlerin ülkesinde bir cüce olarak görmekten büyük zevk alıyoruz. Özellikle farklı canlıların dünyasında cüce ya da dev olarak kendimizi hayal etmek sanırım hoşumuza gidiyor. Böceklerin dünyasında, robotu kontrol ederek seyahat eden bir çocuğu yönlendirdiğimiz Stonefly, küçük canlıların dünyasına farklı bir akış açısıyla bakmamızı sağlayacak gibi gözüküyor. Böceklerin hayatlarını inceleyeceğimiz, keşfedeceğimiz hatta onlarla kavga edeceğimiz oyun, gayet ilgi çekici gözüküyor.

2) Final Fantasy VII Remake Intergrade

  • Çıkış tarihi: 10 Haziran
  • Platform: PS 5

Final Fantasy için bitmeyen oyun, bitmemeye devam ediyor diyebilir miyiz? Bizce diyebiliriz. İlk olarak 1997 yılında Playstation için Square Enix tarafından yayınlanan Final Fantasy VII’nin yeniden yapımı, 10 Haziran’da bizlerle olacak. Uzun zamandır beklenen, 2019 E3’te bir fragman ve demoyla birlikte duyurulan oyun, bir yıldan birazcık fazla ertelemeyle de olsa görücüye çıkıyor. Serinin sıkı takipçisiyseniz zaten bakacaksınızdır, değilseniz de bu yeniden yapımlar zaten bir anlamda günümüz teknolojisine ve yeni nesil platformlara uyum sağlayarak, yeni oyuncuları bünyelerine katmak için varlar.

3) Ratchet & Clank: Rift Apart

  • Çıkış tarihi: 11 Haziran
  • Platform: PS 5

Playstation’ın diğer konsollarla kıyaslandığında öne çıkan özelliği, “exclusive” dediğimiz kendi konsoluna özel oyunları olmuştur. God of War, The Last of Us, Uncharted ve diğerleri… Insomniac Games tarafından geliştirilen Ratchet & Clank da bunlardan biri. Önümüzdeki ay Playstation 5’e çıkacak olan Rift Apart, Ratchet & Clark’ın 2016 yılında yayınlanmasından sonra çıkacak ilk oyunu olacak.

4) D&D Dark Allience

  • Çıkış tarihi: 22 Haziran
  • Platform: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Hayatınızın bir döneminde bile masaüstü rol yapma oyunlarına ilgi duyduysanız Dungeons & Dragons ismini hafızanıza kazımışsınız demektir. D&D sistemini video oyun olarak kurgulayan ilk oyun, şüphesiz Dark Alliance değil ancak önümüzdeki ay çıkacak bir oyun olarak karşımızda o duruyor. Dark Allience serisinin Tuque Games tarafından geliştirilen üçüncü ana oyununda, ikonik karakterleri canlandırabilecek, dört kişiye kadar destek veren çok oyunculu seçeneklerle efsanevi canavarlarla savaşabileceğiz.

5) Ender Lilies: Quietus of the Knights

  • Çıkış tarihi: 22 Haziran
  • Platform: PC, Nintendo Switch

Yok edilmiş bir krallığa dair gizemleri çözmeye çalışacağımız Ender Lilies: Quietus of the Knights, iki boyutlu bir aksiyon RPG oyunu. Oyundan gelen bilgilere göre yolculuğumuz üzücü olacak ve korkunç düşmanlarımıza karşı düştüğümüz bir anlık dikkatsizlik dahi, ölümcül sonuçlara yol açabilecek. Fantastiğin korkuyla birleştiği karanlık tonları seviyorsanız ve platform oyunlarına ilginiz varsa, bu oyuna göz atmayı kaçırmayın deriz.

Haziran Ayında Çıkacak 5 Film
Haziran Ayında Çıkacak 5 Dizi

1 2 3
Yazar

Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.