Süper kahramanların, film dünyasında yaptıkları çıkış ile yıllar içinde tüm sektörü domine ediyor oluşları çok hızlı gelişen bir durumken, son yıllarda bu kervana süper kahraman dizileri de katılmış halde. Birbiri ardına bomba gibi düşüp duran bu tür diziler yeri gelince izleyicisini ekrana kitlese de; yeri gelince de, tüm gün gömme ritüelleri gerçekleştirmemize neden oluyor. Her geekin kendisi için ideal dizisini mutlaka bulabileceği bu sektörde gün geçmiyor ki elbette bir yenisi daha eklenmesin… Taa Temmuz aylarından kısa bir karakter tanıtımını da yaptığımız ve Comic Con vasıtasıyla ilk tanıtımını yapan o “tanrısal” karakterin aynı isimli dizisini hatırladınız mı? Heh, aynen işte, o: Legion!

FX’in 2017 yılının ne zamanı yayınlayacağı henüz yaz aylarında belli olmayan dizimiz için hem net bir çıkış tarihi hem de genel anlamda tanıtıcı olabilecek derecede kısa bir promo geldi! Video “Evolve” olarak isimlendirilmiş, yani Türkçe meali ile “evrim”. Dilerseniz önce ona bir göz atalım, ha?

Videonun sonunda da yazdığı gibi dizi 8 Şubat 2017 tarihinde FX kanalında yayınlanıyor olacak; yani neredeyse iki ay var şunun şurasında! Şimdiye kadar geek kesimlerce kendinden çokça bahsettirmeyen ve yeteri kadar heyecan motivasyonunu elde edemeyen Legion dizisi için şimdi beklenti yok denecek kadar az sanırım. Kimsenin ne umduğu bir kalite ne de beklemeyi gördüğü bir tanıdık yüz var şu yapımda. Zira Legion karakterini tanıttığımız yazımızda da açıkladığımız üzere, X-Men filmleriyle kesin olarak bir bağlantısı olmayacağını biliyoruz; yetkili abilerimizce söylenmiş bir şey bu.

legion

Gerçi baş rolünü üstlenen karakterin Charles Xavier’ın David Haller isimli mutant oğlu olması konusunda, bu kurala uymakta ne kadar rahatlık yaşayacaklar orası muamma. X-Men filmleriyle zaman çizgisi ya da genel olarak gördüğümüz karakterlerle net bir bağlantı olmayacak olsa da, David’in ailesine yönelik bir değişikliğe gidilmeyeceği gibi bir gerçek var. E son zamanlarda da Fox’un X-Men filmlerine bir reset atma muhabbeti dönüyordu zaten ortalıkta, bakarsınız bu dedikodu Legion dizisinin lehine sonuçlanır, ne dersiniz? Her halükarda, bir şekilde mutant kavramı ve Charles Xavier’ın varlığı konusunda sınırlarını zorlamaları gerekebilir diye düşündüğümüzü söyleyip bunu burada bırakalım.

Dizide göreceğimiz birkaç karakter hakkında Wikipedia’dan derlenmiş kısa bilgileri de üzerinize fırlatıp yazıyı öyle tamamlayalım ama, olur mu? O halde gelin o karakterler kimlermiş ve hangi oyuncular tarafından canlandırılıyorlarmış bir göz atalım:

legion-59d1d99e-8f42-4ae1-8d7f-d3c8f597a3b7

  • David Haller (Dan Stevens canlandırıyor): Charles Xavier’ın şizofreni tanısı konulan mutant oğlu. Karakteri tam anlamıyla bir kaçık olarak nitelendiriliyor.
  • Syd Barrett (Rachel Keller canlandırıyor): Hala şu kahpe dünyada mutlu sonlar olabileceğine inanan türden kendine güveni tam olan bir kız. Sonraları David’in sevgilisi olacakmış. Kimsenin kendisine fiziksel manada dokunmasına izin vermeyen Syd’in ismi ise, Pink Floyd’un “Roger Syd Barrett”ından gelmekte.
  • Melanie (Jean Smart canlandırıyor): Sıra dışı teknikleri olan bir terapist.
  • Lenny Busker (Aubrey Plaza canlandırıyor): Eskiden uyuşturucu ve alkol bağımlısı olmasına rağmen David’in inanılmaz derecede pozitif arkadaşı olmakta kendisi. (Aubrey Plaza oynuyor diye bir yükselmedik değil bu kıza)
  • Ptonomy Wallace (Jeremie Harris canlandırıyor): Hemen hemen herkesle alay eden eski bir çocuk-dahi.
  • Kerry Loudermilk (Amber Midthunder canlandırıyor): Mucizelere karşı çocuksu bir bakış açısına sahip bir bilge.
  • Amy Haller (Katie Aselton canlandırıyor): Aklı hastalıklarına rağmen pozitif kalmaya çalışan David’in ablası. Kardeşine karşı bir karakter olduğu yönünde sözler olmasının yanında bir de herkesin ona deli gibi baktığı ile ilgili kuruntulara da sahipmiş.
  • Cary Loudermilk (Bill Irwin canlandırıyor): Kısa ve öz olarak geek bir bilim adamı kendisi. Dizinin yapımcısı, Bill Irwin’i özellikle dizi için aramış; zira onun karakterlere karşı eğlenceli yaklaşımı Hawley’i tavlamış.

 

8 Şubat’ı takvimlerinize işaretleyin geekler! Diziye henüz yükselme belirtileri göstermiyorsanız bile bir şans vermeyi düşünüyorsunuzdur sanırız? İlk sezonunun sekiz bölüm olacağı duyurulan Legion dizisi için beklemede kalın! Ama tabii ki de en önemlisi: Geek kalın!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.