Bu hafta çıkışını gerçekleştiren ve yılın en kötü yapımlarından olma konusunda oldukça iddialı olan The Lord of the Ring: Gollum oyununun arkasındaki isim Daedalic Entertainment görünüşe göre bu evrende yeni şaheserler(!) üretmeye kararlı.

It’s Magic” kod ismindeki oyun oyuncuları mitolojik yaratıklar ve büyüyle dolu bir dünyaya götürecek. Aksiyon macera türündeki oyun, Alman Hükümeti’nin iklim değişikliği ve ekonomi ile ilgili federasyonunun açıklamasında yazana göre aynı The Lord of the Rings: Gollum oyunu gibi baş karakter olarak bizlere daha önce deneyim etmediğimiz birinin gözünden olan biteni anlatacak. Oyuncular yetenekleri doğrultusunda dünyayı değiştirebilecekler, yeni bölgeler keşfedecekler. Bu arada yine aynı haberde Daedalic Entertainment firmasının Gollum oyununun yapımına başladıktan sonra Alman Hükümeti’nden iki milyon euroluk destek aldığı söylenmiş ve bu paranın muhtemelen bu yeni projeye harcandığı da. Son olarak da oyunun 2024 yılının ikinci yarısında geleceği belirtilmiş.

Vallahi ne desem bilemedim. Ortaya çıktığı haberden beridir hepimiz The Lord of the Rings: Gollum oyunu için aynı soruyu sorduk: Neden? Her yeni yayınlanan materyalde de zaten pek olumlu olmayan düşüncelerimiz dipleri boyladı. Keza oyun da hiçbirimizi şaşırtmayan biçimde oldukça berbat bir halde karşımıza çıktı. Gollum’a özel replikleri bile ekstra parayla satma çabasının işleri iyice antipatikleştirdiği oyun daha şimdiden internette dalga malzemesi haline geldi. Yapımcısı bile oyun adına sosyal medya hesabından özür diledi. Tabii bunu daha ziyade teknik performansa bağladılar da çıkıp tamamen “Biliyoruz, hiçbir şeye benzemiyor bu!” diyecek halleri yok.

Bu yeni proje inşallah biraz daha iyi olur diyeceğim de, o bile kurtarmaz! Oyuna Gollum’dan hemen sonra başladıklarını göz önünde bulundurursak oyunculardan gelecek geri bildirimleri bile adapte edebilecekleri aşamayı geçmediklerinden şüpheliyim. Baktık olmadı isteyen gider The Battle for Middle-earth oynar, isteyen de The Lord of the Rings: The Return of the King bitirir tekrar.

Şaşırdınız mı duyduklarınıza? Sizce nasıl bir oyun The Lord of the Ring: Gollum? Yeni gelecek TLotR oyunundan ümidiniz var mı? Orta Dünya hayranları neden bir türlü tatmin edici bir şey bulamıyor? Düşüncelerinizi bizden para istemeden aşağıya doldurun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.