Dün gece DC Fandome’u benim gibi sonuna kadar izleyen geekler illa ki vardır. Türkiye saatiyle gece dörde kadar süren programda birçok haber, fragman, konsept görüntüler yayınlandı coştukça coştuk. Ama aslında hepimiz biliyorduk ki buraya tek bir şey için geldik. Tek bir şey için gece dörde kadar bekledik. Tabii ki Mat Reeves’in çektiği yeni Batman filminden ilk fragman için! Ve karşınızda Robert Pattinson’lu Batman filminden ilk görüntüler!

Şimdi fragman hakkında konuşmadan önce Mat Reeves’in inanılmaz garip bıyığı ile yaptığı açıklamalardan bahsedeceğim biraz size. Ünlü yönetmenin Batman panelinde yaptığı açıklamalara göre filmimizin ana kötüsü Riddler olacak ve bu Riddler bizim bu zamana kadar izlediklerimizden bambaşka bir versiyonu olacakmış. Ayrıca hayranlardan gelen yeni Batman filmi, hangi eski filmlerden ilham alıyor sorusuna “Chinatown ve Taxi Driver” diye cevap veren Mat Reeves, filmin gerçek dünyada geçiyor gibi hissiyat vermesine özen göstermiş. Son olarak Batman’in zırhı ve Batmobile’i tasarlamaya tam bir yıllarını ayırdıklarını anlatarak bize filmden küçük bir bölüm gösterdi. Ama ne bölüm!

Fragmanın hemen başlangıcında Riddler olduğunu düşündüğümüz kişinin Batman için sağa sola bilmeceler yerleştirdiğini görüyoruz. Bir bant sesine eşlik ederek giren DC ve Warner Bros. ayrıntılarıyla çok güzel başlıyor fragman. Derken uzun zamandır görmek için sabırsızlandığımız Robert Pattinson çıkıyor ve biz beklentilerimizin karşılığını sonuna kadar alıyoruz. Batman için kafanızda soru işaretleri olabilir biliyorum bunlardan birazdan bahsedeceğim. Öte yandan fragman ilk defa bize Zoe Kravitz’in Catwoman’ından ve Jeffrey Wright’ın James Gordon’undan ilk görüntüleri de veriyor.

Batman karşımıza ilk çıktığı anda ben inanılmaz bir şekilde Batman Arkham oyunları havasını hissettim. Ama açıkçası Batman’in kıyafetindeki bir ayrıntıdan, daha spesifik konuşacak olursam kasktan kesinlikle emin değilim. Bana göre inanılmaz eğrelti durmuş. Hem kasktan soğumam hem de fragmanın temposu beni bir türlü içine çekemedi derken Batman’in bir adamı paldır küldür dövdüğü bir sahne gördüm ve OH dedim. Robert Pattinson, Batman olmuş arkadaşlar. O konuda bir tereddüdüm kalmadı. Hele bir de “I’m vengeance” dedikten sonra “I’m Batman” sözünü söyletmeyip filme bıraktılar ya tamam dedim. Hayranlara servis edilmek için hazırlanan bir film değil bu, baya kendi ayakları üzerinde duran bir film dedim. Bu noktadan sonra ise ikna oldum.

Filmin ana kötüsünün Riddler olması ise gerçekten beni mutlu eden bir diğer konu. Bakmayın öyle Batman adam dövdüğü için mutlu olduğuma, ben artık gerçekten “Dünyanın En İyi Dedektifi” hikâyesi izlemek istiyorum. Bunu sağlamak için de Riddler’dan daha iyi bir kötü adam var mı? Hiç sanmıyorum.

Yani efendim uzun lafın kısası, birkaç eleştirimiz olsa da biz fragmanı çok beğendik! Ama bu eleştirileri yaparken Mat Reeves’in “Daha filmin yüzde otuzunu çektik. Bu görüntüleri de filmin yüzeyini kazıyarak çıkardık” açıklamalarını hatırlamakta fayda var. Yine de yüzeyden gelen bu görüntüler bile bizim heyecanlanmamıza yetti. Artık sabırsızlıkla filmi bekliyoruz. Siz nasıl buldunuz fragmanı?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.