Ryan Reynolds müthiş eğlenceli bir adam. Burası kesin. Şöhreti yıllar önce çektiği üniversite / parti komedisi Van Wilder ile yakaladığında da durum böyleydi, 2016’da Deadpool ile megasonik bir yıldız hâline gelince de öyle kaldı. Hem sinema perdesinde, hem de röportajlarda seyretmesi keyif veren bir adam Reynolds. Bu yüzden de biz kendisinin Detective Pikachu‘yu oynayacağını öğrenince çok sevindik. Evet. Detective Pikachu. Dedektif. Pikaçu. De…

Pardon?

Ryan Reynolds Detective Pikachu

Evet sevgili geek alemi, 2017 kapanırken yılın en muhteşem derecede absürt haberini sizlerle paylaşmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Tane tane gidelim, hiçbir şey kaçmasın gözümüzden. Hatırlayanlarınız olacaktır, Nintendo bir süre önce normun dışına çıkmış ve bir Detective Pikachu oyunu yapacağını duyurmuştu. Bu muhteşem şirin konsepte Batı’da da çok coşulunca, film uyarlaması için düğmeye basıldığını duyduk bir süre sonra.

Yalnız inanın biz projenin böylesi ciddiye bineceğini bilmiyorduk. Pokémon’un animesi popüler olduğundan beri senede bir iki kez aynı külliyattan filmler çıkıyor. Birçok Japon oyun firması da arada oyunlarını CG filmlerle destekliyor. Ancak bunların çoğunluğu küçük yapımlar olarak kalıyorlar. Hiçbirisi başrolünde bir megastar tutmuyor. Bu tutmuş. Burada ciddi bir durum var artık. Ryan Reynolds baya hareket yakalama teknolojisiyle Pikachu oynayacak arkadaşlar, durumun vehametini anlatabiliyor muyum?

Goosebumps‘ın yönetmeni Rob Letterman’ın yöneteceği projede Reynolds baş karakteri canlandırırken, karşısında Justice Smith ve Kathryn Newton olacak. Smith’i The Get Down‘dan, Kathryn Newton’ı da Pretty Little Lies‘dan tanıyoruz. Smith’in babası kaçırılınca, karakter çareyi Dedektif Pikaçu’dan yardım istemekte bulacak. Newton’ın gazeteci karakteri de bu macerada ikiliye yardımcı olacak. Baya konumuz da bu. Dedektif Pikaçu. Ryan Reynolds. Kathryn Newton. Justice Smith. İleri bir tarihte sinemalarda.

Yani bu gerçekten ya çok iyi olacak, ya da çok kötü. Her şekilde merakla bekliyoruz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.