Kevin Feige her ne kadar MCU liderliği konusunda ilk isim olarak akla gelse de, tabii ki kendi çekirdek ekibi bulunuyor. Bu ekipteki isimlerden Nate Moore The Town ismindeki podcast’e yaptığı açıklamalarda Captain America: Civil War filmi için ilk düşünülen planın mevcut filmden çok farklı olduğunu ama Kevin Feige meseleden haberdar edildiğinde, bu fikrin kendisi tarafından reddedildiğini söyledi.

kingsman: the secret service colin firth taron egerton

Winter Soldier hikayesini bir sonuca ulaştırmamız gerektiğini biliyorduk tabii” diye sözlerine başlayan Nate Moore devam ediyor: “Cap ve Bucky karakterlerinin eninde sonunda buluşmasını istedik. Ve Zemo karakterini de kullanmak istediğimizi biliyorduk. Ne karakter ama. Biliyorsunuz, Baron Zemo klasik bir Captain America düşmanı. Filmi Madbomb isminde bir macguffin etrafında inşa ediyorduk, bu bomba patladığında etrafındaki insanların birbirlerine saldırmasına sebep oluyor. Dürüst olmak gerekirse Kingman: The Secret Service filminde olana benziyordu biraz.

Tabii Kevin Feige durur mu? Yapıştırmış lafı! Nate Moore olaya MCU mimarı Feige’nin nasıl dahil olduğunu da şöyle aktarıyor: “Kevin Feige ’Bu yeteri kadar büyük değil çocuklar’ dedi. Biz de ona ‘Bir taslağını hazırlamamıza izin ver, sana kanıtlayacağız’ dedik. O da ‘Tamam, kanıtlayın’ dedi. Taslağı hazırlamanın son aşamalarında Kevin Feige beni ofisine çekti ve ‘Biliyor musun? Bence Civil War hikayesini yapmaya çalışmalıyız’ dedi. Ben de ‘Kevin, o hikayedeki karakterlerin yarısına sahip değiliz’ dedim. ‘New Warriors yok, o yok, bu yok… İşte bunu yapmamamız için geçerli tüm sebepler’ dedim. O da şöyleydi ‘Eve git, Civil War hikayesini oku, hakkında konuşalım.’”

kevin feige disney d23 disney+

Günü sonunda Captain America: Civil War MCU içindeki en sevilen filmlerden biri oldu. Her ne kadar Nate Moore tarafından da dile getirildiği gibi çizgi romanlardaki karakter çeşitliliğine ulaşamasa da mevcut durumda yapılabilecek en sağlam ve tatmin edici filmlerdendi. Birçok olaya kapı açtı, yeni karakterler tanıttı, harika bir havaalanı dövüşüne ve tabii ki Captain America vs Iron Man gibi duygusal bir final sahnesine de sebebiyet verdi. İlk fragmanın sonundaki “Üzgünüm Tony, o benim arkadaşım” cümlesine gelen “Ben de öyleydim” repliğini düşünmek de şu an bile tüylerimi diken diken ediyor. Bu arada Kevin Feige tarafından reddedilen Madbomb fikrini de başka bir film ya da dizide görmek isterim. Her ne kadar Kingsman: The Secret Service filmindeki inanılmaz kilise sahnesine yakın bir şey göremeyeceğimizden emin olsam da eğlenceli bir konu.

Captain America: Civil War filmini sever misiniz? Sizce Nate Moore ve ekibinin sunduğu fikir daha mı iyi olurmuş? Kingsman filmleri ile aranız nasıl? Sonuncusunu izlediniz mi? MCU içinde görmek istediğiniz hangi klasikleşmiş hikayeler var? Kafanızdakileri bize büyük düşünerek yorumlarda gösterebilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.