Bu aralar Marvel, canımıza kastedercesine bizi sağlı sollu heyecanlandırıyor. Bu ay içerisinde Marvel’ın şimdiye kadar ki en büyük işlerinden biri olan Spider-Man: No Way Home’un gelecek olması yetmiyormuş gibi, Hawkeye dizisinde yapılan Kingpin göndermeleri ve dün gelen Spider-Man: Across the Spider-Verse fragmanı sayesinde artık heyecanımızdan yerimizde duramayacak hâle geldik. Biz artık, “Daha fazla bizi coşturacak haber veremezler herhalde?” diye düşünürken Kevin Feige bir adım öne çıktı ve Daredevil’ın Marvel’a geri dönmesi durumunda, karakteri canlandıracak oyuncunun Charlie Cox olacağını söyledi. Biz de çılgına döndük haliyle!

Bildiğiniz gibi Marvel-Netflix ortak yapımlarını, 2015 yılında ilk bölümü yayınlanan Daredevil dizisi ile izlemeye başladık. İlk sezondaki muhteşem karakterleri, unutulmaz diyalogları ve tabii ki enfes tek çekim aksiyon sahneleri ile Daredevil aklımızı başımızdan almaya yetti. Daredevil’dan hemen sonra Netflix ikinci Marvel projesini sundu ve David Tennant ile Krysten Ritter‘ın harika oyunculukları ile güzel bir Jessica Jones dizisi izledik. Bundan sonrası ise Netflix için ne yazık ki işler ne yazık ki hep ters gitti. Önce kadrosunda Mahershala Ali gibi bir oyuncu olmasına rağmen Luke Cage dizisi istenileni veremedi, daha sonra Iron Fist fiyaskosu geldi ve son olarak tüm bu dizilerin hizmet ettiği birleşme dizisi Defenders beklenileni veremedi. Nihayetinde Disney’in, kendi dizi izleme platformu Disney+’ın çıkmasına yakın bu iyi ya da kötü tüm Marvel-Netflix dizileri iptal edildi. Biz de sevdiğimiz karakterleri bir daha ne zaman göreceğimizi bilmeden ortada kalakaldık. Fakat bana öyle geliyor ki Daredevil’sız günlerimizin sonuna bir hayli yaklaştık.

Kevin Feige, CinemaBlend ile yaptığı röportajda henüz Daredevil’ın ne zaman geleceğini söylemedi. Eğer bir gün Daredevil MCU’ya gelirse, onu canlandıracak olan oyuncunun Charlie Cox olacağını söyledi. Fakat açıkçası biz ateş olmayan yerden duman çıkmayacağını düşünmek istiyoruz. Çok uzun bir süredir Spider-Man: No Way Home’da Matt Murdock’ın, sevgili Peter Parker’ın avukatı olacağı söylentileri dolaşıyordu. Her ne kadar hem oyuncu hem de Marvel bu iddiaları doğrulamasa da Kevin Feige’nin yaptığı bu açıklama, Daredevil’ın MCU’ya geri dönme ihtimalini yeniden aklımıza düşürdü. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de Hawkeye dizisinde yapılan Kingpin göndermeleri, bu ihtimali iyice yükseltti. Bu ayın ortalarına doğru hem Spider-Man filminde hem de Hawkeye dizisinde Matt Murdock ile Wilson Fisk’i görürsek kimse şaşırmasın, bizden söylemesi!

Siz ne diyorsunuz sevgili geekler, sizce Daredevil hasretimiz sonunda nihayete eriyor mu? Kavuşuyor muyuz? Yoksa kendi kendimizi dolduruşa mı getiriyoruz? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.