İzlediniz mi bilmiyorum, ancak bizim ve izleyen binlerce geek için epey keyifli, epey özel bir gece yaşandı geçen gün. Kaçırdıysanız, internetin nimetleri var, 4 saatlik bu mega, kelimenin tam anlamıyla nefes kesici, zaman zaman ortalama bir futbol maçından daha büyük coşkularla bezeli yayını na şöyle internete de koyduk. An itibariyle eli montaj tutan geekler, sağını solunu kesip klip olarak diledikleri yerlerde de yayınlıyorlar. Bulursanız onlara da bakarsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=8W795e7Zq64

Bakın altını çizmek istiyorum: dört saat boyunca soluksuz kalite, emek, ilgi, alaka, tutku ve cüret övüldü. Üç kişi internet üzerinden toplanıp, 62 muhteşem güzel geek’in elinden çıkma 141 farklı fan yapımı oyun afişini konuştuk. Paint’te yapan oldu, düz beyaz üstüne Memati Baş yazan oldu, Sivilizeyşan diye vuru vuru vuran oldu; yeri geldi yapana takıldık, yeri geldi beraber güldük. Ama mesele daha önce orada olmayan bir şey yapmaktı, buna cüret etmekti; ve bunu övmeyi de ihmal etmedik.

Ki ilginçtir, “bunu övelim yayın boyunca özellikle” diye de hazırlanmamıştık aramızda.

Yayını izleyene inside joke‘umuzu da yaptıysak, buyurun biz bu muhteşem işleri bir de sizle paylaşalım. Geekyapara giden görev özeti şuydu: Oyun ismi al, dümdüz çevir, bakalım ne olacak? “Dümdüz çevir” kısmına kendi yorumunu katan oldu. Biz de o yüzden farklı farklı kategorilerde ödüller verdik. Burada paylaşırken, “şu şu ödülü aldı” diye kimseyi ayrıştırasımız yok, ama birkaç kişiden de özel bahsetmek gerekiyor.

Bunlardan ilki elbette Ruşen Akman. Ruşen zaten Geekyapar paketine dahil gelen bir adam, Facebook’ta ya da YouTube’da Geekyapar içeriklerini tüketirken bir de onun yorumunu illa ki okuyorsunuz meseleyle ilgili. Çiçek gibi işler yapıp yolladı, bilhassa Ecnebi şakası çok takdire şayandı. Diğeri Erkan Bahadır. Erkan’ın grafik tasarım meziyeti çok belliydi, Gökjant gecenin büyük ödüllerinden birini aldı. Tamı tamına 17 iş yollayan Sadık Şarkaya‘nın Pipini Kurtarmanın Tarihi eseri hepimizi dev ihya etti. Bir yandan bir de Gökhan Işık vardı. Gecenin büyük ödülünü muhteşem Marmaray 2023‘üyle aldı, hak ede hak ede. Sonrasında Geekyapar // Oyun grubunda dendi, “Poster o kadar iyiydi ki, oyunu Steam’de aratırken marmaray 2023 yazmışım fark etmeden…

İşte o bütün güzel, yapan geek insanlar. Hiç kafa karışıklığınız, şakanız, soru işaretiniz olmasın: Biz çok gurur duyuyoruz böyle pırlanta bir topluluğa ilham verip, böyle güzel insanlarla birlikte bir şeylere coşmaya. Hepinizi de çok seviyoruz.

 

Ahmet Buğra Erbaş

ahmet_bugra_erbas_01

 

Ahmet Kamil Keleş

ahmet_kamil_keles_01

 

Ali Gönülaçar

ali_gonulacar_01

 

Ali Yücel

z_ali_yucel_01 z_ali_yucel_01 z_ali_yucel_02 z_ali_yucel_04

Alican Yenice

alican_yenice_03 alican_yenice_01 alican_yenice_02

 

Alp Arslan

alp_arslan_01

 

Anıl Polat

anil_polat_04 anil_polat_01 anil_polat_02 anil_polat_03

 

Anon7

anon7_01

 

Atakan Hatipoğlu

atakan_hatipoglu_01 atakan_hatipoglu_02 atakan_hatipoglu_03

 

Baleog

baleog_F

 

Baran Durak

baran_durak_01

 

Baran Üngüder

z_baran_unguder_02 z_baran_unguder

 

Batın Avcı

z_batin_avci

Batuhan Acar

batuhan_acar_01

Berk Belcioğlu

berk_belcioglu

Berk Moon

z_berkmoon_01

 

Bora Tuna

bora_tuna_01

 

Büşra Çepni

busra_cepni_01

 

Deniz Doğan

deniz_dogan_02 deniz_dogan_01

 

Doğukan Çolak

z_dogukan_colak

 

Doruk Özdemir

doruk_ozdemir_01

 

Durali Reha Burgu

durali_reha_burgu_01

 

Efe Kahya

efe_kahya_03 efe_kahya_01 efe_kahya_02

 

Efekan

efekan_01

 

Ekrem Solmaz

ekremsolmaz_02 ekremsolmaz_01

1 2 3 4 5 6 7
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.