Tamam, kabul, GTA V artık biraz geçen senenin hikayesi. Tam bir yıl önce bu zamanlar çıkan oyunu 2013’ün sonlarına kadar oynadık, çılgın attık ve bir köşeye kaldırdık. Arada hâlâ GTA Online’da vakit geçiriyoruz ama bir süredir GTA V ile ilgili karşı konulamaz arzular hissetmiyoruz. Daha doğrusu şöyle diyelim, uzunca bir süredir böylesine arzular hıssetmiyorduk. Rockstar’ın yayınladığı yeni nesil videosundan sonra biraz aşkımız depreşti adeta.

Videoyla birlikte oyunun yeni nesil / PC çıkış tarihi de açıklandı. Oyunun PS4, Xbox One ve PC platformları için çıkış tarihini, ön sipariş detaylarını ve gelecek olan yenilikleri aşağıdan okuyabilirsiniz. Her zamanki gibi yine basın bültenini kelimesine dokunmadan aşağıya koyduk. Buyurun.

RSG_GTAV_NG_Screenshot_097

Rockstar Games® Grand Theft Auto V®’in PlayStation®4 bilgisayar eğlence sistemi ve Microsoft Xbox One oyun ve eğlence sistemi için 18 Kasım 2014, PC için ise 27 Ocak 2015 tarihlerinde piyasada olacağını açıklamaktan gurur duyuyor. 

PlayStation®4, Xbox One ve PC için Grand Theft Auto V önemli görsel ve teknik geliştirmeler sayesinde Los Santos ve Blaine County’i çok daha etkileyici hale getirecek. Arttırılmış çizim mesafeleri ve daha yüksek çözünürlüğe ek olarak oyuncular bir çok yenilik ve geliştirme ile karşılaşacaklar:

  • Yeni silahlar, araçlar ve aktiviteler;
  • Daha fazla vahşi yaşam;
  • Daha yoğun trafik;
  • Yeni yeşillik sistemi;
  • Geliştirilmiş zarar ve hava efektleri ve daha fazlası.

PlayStation®4, Xbox One ve PC için Grand Theft Auto V ayrıca oyunun 17 radyo istasyonunda 100’den fazla yeni şarkı ve yeni DJ miksleri de içerecek. Oyun için ön sipariş veren tüm oyuncular Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online’da harcamak için $1,000,000 oyun içi parası da kazanacaklar.

PlayStation®3  ve Xbox 360 versiyonlarından geçen oyuncuları da bir çok yeni ve özel içerik bekliyor; bunlar arasında Grand Theft Auto serisinden Dukes, Dodo Seaplane ve daha hızlı ve daha yüksek manevra kabiliyetine sahip Blimp gibi klasik araçların nadir versiyonları, vahşi yaşam fotoğrafçılığı gibi aktiviteler, yeni atış mücadeleleri, yeni silahlar ve fazlası bulunuyor. 

Grand Theft Auto Online için yapılan yenilikler arasında arttırılmış oyuncu sayısı da bulunuyor ve böylece PlayStation®4 ve Xbox One’da 30 oyuncuya kadar çevrimiçi oynama imkanı getiriliyor. Grand Theft Auto Online çıktığından beri yayınlanan tüm oynanış geliştirmeleri ve Rockstar’ın yarattığı ekstra içerik de PlayStation®4, Xbox One ve PC için sunulacak. PlayStation®3 veya Xbox 360 oyuncuları Grand Theft Auto Online karakterlerini ve ilerlemelerini PlayStation®4, Xbox One veya PC’ye aktarabilecekler. 

Videoyu izlemek isteyenleri de şöyle alalım. Buyurunuz efem!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.