Rick and Morty’nin yaratılış hikayesine aşina mısınız? Esasında bir Back to the Future parodisi olarak başlar hayatına. Justin Roiland, Community’nin yaratıcısı Dan Harmon’un düzenlediği aylık kısa film festivali Channel 101’e bu parodiyle katılır, sonradan Harmon ile kankitoş olur, beraber Adult Swim’e dizi fikrini götürürler. Roiland izinin iki ana karakterini de seslendirir, genel rotaya büyük etki eder. Sonra da biz geek dünyasına TV tarihinin en zeki, parıltılı ve çarpık dizilerinden biri hediye edilir.

İşte o Justin Roiland bir oyun yapmış şimdi. Adı Rick and Morty izleyenlere anlamlı gelecek olan Squanchnendo Games isimli bir şirket kurmuş Roiland. Crows Crows Crows isimli bir şirketle de işbirliği yapmış. Yakında piyasaya sürecekler oyunu. Oyun ücretsiz olacak, Steam VR üzerinden dağıtımı sağlanacak. İsmi Accounting. Muhasebe yani. Oyunda muhasebe yapacağız. Buyurun, fragmanı.

Ya güzel geek insanlar, Justin Roiland yaptı diyorum bunu. Cidden muhasebe yapıp, Excel dosyası falan mı gireceğiz sandınız? Bir haftada yapmış Roiland bunu. Ben o zihinden bir haftada çıkmış şeyden korkarım arkadaş. Zaten şu bir dakikalık fragman, muhtemelen oyun tarihinin en “noluyor anasını satayım” fragmanlarından biri, bir de oyun VR, neye benzeyecek, ne olacak, gerçekten bir yandan merak ediyor, bir yandan da civciv gibi korkuyorum.

Rick and Morty’nin rüyaların içinde gezindikleri bölümüne benzeyecek gibi bir izlenim var fragmanda, hani herkesin VR oyunlarında sıçraya sıçraya Inception vari bir çukura gireceğiz sanki. Ama işte, Roiland yapmış oyunu. İnsan bir yandan çok da bilemiyor. Emin olduğumuz tek bir şey var. Aklımız çıkacak oynarken. Bir yandan dumur olmaktan, bir yandan da gülmekten. Rick and Morty’de olduğu gibi.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.