Şimdi baştan mevzuyu netleştirelim, işbu yazıda okuyacağınız her şey alenen bir dedikodudur. Ne Rocksteady, ne de Warner’dan böyle bir açıklama gelmedi. Biz dedikoduyu Comicbook.com sitesinden gördük, onlar da KDrama Stars’dan almışlar. İddialara göre 14 Ekim’de piyasaya çıkıp, Rocksteady’nin Arkham üçlemesini bitirecek olan Arkham Knight ile ilgili olaylar şöyle gelişecek:

batman_rain_dc_comics_superman_superheroes_battles_lightning_1920x1080_71988

  1. Superman, Arkham Knight’ta şöyle bir görünecek. Bu görünüş, yapı itibariyle Robin’in Arkham City’ye konuk oluşuna benzeyecek. Superman Gotham’a uçacak, Batman’e yardım teklif edecek, Bats reddedecek.
  2. Bu konukluğun amacı, dedikodulara göre Rocksteady’nin bir sonraki oyununa zemin hazırlamak. İddialara göre Rocksteady oyunun içerisine diğer Justice League üyelerinin yaptıklarını anlatan radyo konuşmaları, ses kayıtları ekleyecek.
  3. Bu easter egg’lerle birlikte 2016’da çıkacak olan Batman vs. Superman filmi ve sonrasındaki Justice League sinematik evreni fikrine zemin hazırlanacak.
  4. Fakat asıl zeminin hazırlandığı şey Rocksteady’nin bir sonraki oyunu. İddialara göre Rocksteady buradan gaz alıp, ya başka bir DCU karakterini konu alan bir oyun yapacak (ilk ortaya atılan isim Superman) ya da direk Justice League oyununa geçecek.

Tekrarlıyoruz, bunların hepsi dedikodu, yani aslı astarı var mı bilmiyoruz. Varsa dahi Rocksteady fikrini değiştirebilir, Warner JLA oyunu yapmak istemeyebilir, Amerika’ya meteor düşebilir… %100 almayın yani. Ama meraklanmayın, eğer Rocksteady imzalı bir JLA oyunu açıklanırsa, sizinle beraber biz de kalp krizinden ölmeye hazırız. O nasıl bir şey olur öyle!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.