Yiğitcan geçtiğimiz ay zaten Total War: Warhammer oyununun resmi olarak Creative Assembly‘den çıkacağını duyurmuştu. Warhammer Fantasy teması zaten çok popüler bir tema, hem de teker teker figürler ile değil de birlikler olarak oynandığı için CA’nın Total War serisinin kafa yapısı ile de çok uyumlu.

Ve yapıma kısa süre önce başlandığına dair elimizde çok büyük bir kanıt var. Bir süredir Creative Assembly Warhammer oyunu için yardımcı yapımcı arıyordu ve resmi sitesinden iş ilanı vermişti. Kısa süre önce durumu tekrar kontrol ettiğimizde, bu iş pozisyonunun doldurulmuş olduğu bilgisi ile karşılaştık. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

tw wh

Etrafta bu oyun ile ilgili başka da bir açık pozisyon bulunmadığı için takımın tamamlandığını ve çalışmalara başladığını varsayabiliriz. Tabi ki oyunun pre-alpha görüntüleri için bile önümüzde daha çok zaman var. Ayrıca Creative Assembly’nin daha Total War: Attila oyununun suyunu çıkartmadan aynı tarzda başka bir oyun çıkartacağını sanmıyorum.

Yiğitcan, kendi haber yazısında şöyle yazmıştı: “Peki o zaman ana meseleye gelelim, bu oyun güzel olur mu? İki sene önce sormuş olsanız, ‘ne demek yani?’ der geçerdim, ama elimizde Total War: Rome II gibi Early Access’teyken tam oyun kisvesinde çıkmış bir iş var. Bu gerçekten de büyük bir eksi teşkil ediyor Creative Assembly’nin karnesinde, fakat geçen sene de Alien: Isolation ile lisanslı bir oyun nasıl yapılır onun da dersini vermişlikleri var. O yüzden biz Rome II’yi yokmuş gibi düşünüp, tam gaz heyecanlanmaya devam ediyoruz“.

Bu yorumunda yerden göğe kadar haklıydı. Total War: Rome II rezilliğinden sonra kim olsa böyle düşünür. Ben de gayet umutsuzdum. Ama Total War: Attila’yı gördükten sonra, bir Warhammer oyunu konusunda CA’ya güvenim arttı. Hem de baya arttı. Bunun sebebi Total War: Attila’nın bu kadar erken çıkış döneminde bile çok başarılı bir oyun olması değil. Asıl sebep Creative Assembly’nin bu sefer gerçekten oyuncuları, müşteri kitlesini dinlemiş ve fanlarının tavsiye ettiği şekilde bir oyun ortaya koymuş olması.

Uzun lafın kısası CA’nın artık oyuncuları dinlediğini biliyoruz, dinlediği zaman ortaya çok iyi işler çıkarttığını biliyoruz ve Warhammer yapımcı ekibinin tamamlandığını biliyoruz. Artık önümüze bakıp sızması muhtemel ekran görüntüleri takip etme zamanı.

Bu arada, genel olarak Total War başlığı altında başka niteliklerde de elemanlar aranıyor. Ancak bunların hiç birisi özellikle Warhammer olarak belirtilmemiş. O yüzden bu iş teklifleri Warhammer için olabileceği gibi, başka bir proje veya devam etmekte olan projeler için de olabilir. Şu an Total War başlığı altında aranılan pozisyonlar şöyle:

  • Grafik programcısı – OpenGL Uzmanı (Bu yüksek ihtimalle Mac için)
  • Grafik programcısı
  • Sinematik ses tasarımcısı
  • Kıdemli karakter tasarımcısı
  • Teknik tasarımcı
  • Stajyer arayüz programcısı
  • Ses tasarımcısı
  • Yapay zeka tasarımcısı
  • Yapay zeka programcısı

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.