Nickelodeon kuşağına yetişen ya da doğrudan içinden büyüyen bir sürü kişi vardır aramızda, değil mi? Ne çok erken ne de çok geçti sanırım Geekyapar okuyucusu için Nickelodeon. Muhtemelen bu yüzden başlığı görür görmez yapımı bir tanıdınız, çok izlemedi yahut çok sevmediyseniz bile; bile isteye üzerine oynadıkları o nostalji hissi harekete geçti. Yani, en azından benim için biraz öyle oldu. Hemen geçişi yapmak için de tekrarlayalım: The Fairly Oddparents için live-action bir uyarlama geliyor, yapım süreci de başlamış.

Farklı stüdyolar, platformlar, türler olsa da live-action uyarlamalar bu aralar gırla gidiyor, biliyorsunuz. Ben diyeyim Cruella, siz deyin Powerpuff Girls; öteki desin Winx Club, beriki desin Herkül. Sayarken ben bile biraz darlandım o yüzden burada kesiyorum fakat çıkanlar, çıkmayanlar; ismi konulanlar, yapımına başlananlar, eli kulağındalar falan derken önümüzdeki en az bir beş yıl, her türlü platformda live-action uyarlama izleyeceğiz. Bu kervana şu an, benim belki de çok garip olmayan bir şekilde uzuncadır Fairly Godparents olarak hatırladığım çizgi film de katıldı.

Timmy Turner isimli çocuk karakterimizin ve bizim belki böyle kirvelik, sağdıçlık gibi bir tasavvuri akrabalık olarak yakınlık kurabileceğimiz, birer peri olan vaftiz ailesinin maceralarını izlediğimiz Fairly Oddparents; 2001’de başlayıp 172 bölüm olarak yayınlanmıştı. Çizgi filmin, bir spin-off yani yan dizi şeklinde planlanan uyarlaması, Nickelodeon ve Paramount+ işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Yoldaki uyarlamanın ilk sezonunda on üç bölüm olacağı ve Timmy’nin değil ama onun kuzeni ile kuzeninin üvey kardeşinin maceralarına odaklanacağı bilgilerimiz arasında. Tabii ki kendilerine büyülü ebeveynlerimiz Wanda ve Cosmo da eşlik edecekler.

Çizgi filmin daha önce 2011 yılında yayınlanan, A Fairly Odd Movie: Grow up Timmy Turner isimli bir filmi de çıkmış; burada Drake Bell, Timmy’i canlandırmıştı. Dolayısıyla yapım aşamasındaki bu dizi için, ikinci live-action uyarlama diyebiliriz sanırım. Dizide Timmy’nin kuzeni Viv’i Audrey Grace Marshall; erkek kardeşi Roy Ragland’ı da Tyler Wladis canlandırıyor. CGI ile hayat bulacak olan Wanda ve Cosmo’ya ise özgün yapımdaki gibi Susanne Blakeslee ile Daran Norris, ses vermeye devam edecekler.

Ne dersiniz geekler, hatırlıyor musunuz The Fairly Oddparents’ı? “Yeter, bezdik live-action uyarlamalardan” diyenlerden misiniz, bu özel örnekte istisna yapar mısınız yoksa zaten hâlinizden memnun musunuz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.