Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz aylarda Joker’i bizzat ya da sesle en iyi canlandıran aktörleri sıralamıştık bu sayfalarda. Bir numaranın ne olduğuna dair pek fazla şüphemiz yoktu; ama Joker’i ekseriyetle Heath Ledger’ın nefes kesen performansından bilen pek çok kişiye bunu nasıl izah edeceğimiz konusunda kaygılanıyorduk. En nihayetinde, bir numarada neden Mark Hamill’in olması gerektiğini iyi anlatabildiğimizi düşünüyorum. Hamill gelmiş geçmiş en iyi Joker’di, çünkü Joker’in ne olması gerektiğini, nasıl olması gerektiğini en iyi anlayan ve sonraki performanslara da temel olacak şekilde uygulayan oydu.

TheKillingJoke

Fakat ortada şöyle bir sorun var. Hamill mükemmel bir Joker, ama yaklaşık 23 senedir bu karakteri canlandırıyor. Bal yiyen baldan bıkar şiarıyla, kendisi yaklaşık üç sene önce artık bu rolden emekli olduğunu açıkladı. Sağ olsun, bu sene çıkan ve bizim en iyi Batman oyunu ilan ettiğimiz Arkham Knight’ta rolü kısa bir şekilde tekrar canlandırdı ama, genel olarak emekliliğine bağlı gibi gözüküyor. Bunun için de tek bir istisnası vardı hep. O da aynı gözüküyor. Killing Joke’un animasyona uyarlanması.

E o güzel haber de geçtiğimiz günlerde geldi işte. Batman’in gelmiş geçmiş en iyi işlerinden biri olan Batman: The Animated Series’in çizeri, DC animasyon evreninin tüm güzel filmlerinden bizzat sorumlu olan muhteşem insanlardan biri Bruce Timm’in Killing Joke’u animasyon film olarak uyarlayacağı geçen Comic-Con’da açıklanmıştı. Bu açıklamayla beraber de, herkesin aklına aynı soru geldi bir anda. “E o hâlde Mark Hamill?”.

MarkHamillGuardiansPremiere_article_story_large

Sağ olsun Hamill, Twitter’dan bu soruya yanıt verdi. Kendisine yönelik olarak “İnşallah Mark Hamill Killing Joke uyarlamasında Joker’i oynar” diyen bir kullanıcıya, “Ben de öyle düşünüyorum!” diyen Hamill bunu dedikten sonra, herhalde onu ilk olarak Joker eden Bruce Timm bunu atlayıp da başka bir yeni yetmeyi katmaz kadroya. E Hamill geldiyse, Batman’i oynamak da Kevin Conroy’a düşer. E o da olursa, efsane üçlü toplanmış olur, bize de o eseri afiyetle yemek kalır!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.