Oyun dünyasının ölü aylarındayız. Koskoca Ocak ayı Blackguards, The Banner Saga ve Broken Age haricinde geçmiş yılların oyunlarıyla geçti; Tomb Raider: Definitive Edition, Assassin’s Creed: Liberation HD, Don’t Starve ve Metal Gear Rising: Revengeance‘ın portları… Tüm senenin böyle geçecek hâli yok herhalde değil mi? Hayır. 2014, ilk ayının ima ettiğinin aksine çok yenilikçi bir yıl olacak gibi gözüküyor. Türler yeniden tanımlanacak, keşif ve hayatta kalma en ön plana çıkacak ve potansiyeller sonuna kadar doldurulacak. Bize inanmıyor musunuz? İşte sizi ikna edecek, en merakla beklediğimiz 10 2014’te çıkacak oyun..

 

10. Hohokum

Hohokum, Sony’nin dev indie açılımının en nevi şahsına münhasır eserlerinden biri. Oyunun flOW/Flower ve Bit.Trip Runner‘ın aşk çocuğu kıvamında bir şey olmasını bekliyoruz. Oyun daha önce gördüğümüz pek çok şeye benzemiyor ve bu çok iyi bir şey. Şaşırmak istiyoruz. İyi anlamda şaşırmak istiyoruz.

 

9. Age of Wonders III

Blackguards ve The Banner Saga sağ olsun sıra tabanlı oyunlara doyduk zannediyorduk ama bu eski dosta hayır diyemezdik. Age of Wonders serisi yaklaşık 11 yıldır etrafta gözükmüyordu. Ne yalan söyleyelim, kendisini özlediğimizi AoW III’ü görene kadar fark etmemiştik. Ama şimdi biliyoruz, hayatımızda bir Age of Wonders boşluğu var. Doldurulacak!

 

8. Yaiba: Ninja Gaiden Z

Yaiba: NGZ’nin geçen sene Metal Gear Rising: Revengeance ve DmC‘nin doldurduğu açlığa hitap edeceği çok açık. Bunu da inanılmaz bir görsel dille yapacak. Kulağa, göze hitap edeceğini şimdiden biliyoruz, Team Ninja‘nın geçmişi sağ olsun, muhtemelen ele ve kesip biçme dürtüsüne de hitap edecektir. Eğer serinin efsane zorluğunu bozmazlarsa, mazoşizm eğilimimize de.

 

7. Everybody’s Gone to the Rapture

Yine Sony, yine onların kaptığı bir indie geliştirici. The Chinese Room‘un Dear Esther‘dan sonraki ilk işi olan Everybody’s Gone to the Rapture oyun dünyasının son yıllardaki abarmış trendi “Uygarlık çöktüğünde”‘ye yeni bir soluk katacak. Ya da en azından biz öyle umuyoruz. Daha ziyade keşif bazlı olacağı söylenen oyunun dünyasına adım atmak istiyoruz, çok net. Ne olursa olsun.

 

6. Tropico 5

Ya oyun o kadar güzel gözüküyor ki… Tropico serisi zaten oynanışı oturtmuş, çözmüş bir seridir. Piyasada oynayabileceğimiz bu türde bu kadar kaliteli çok fazla da oyun yok zaten. Bu sene getirecekleri “babadan oğula” sistemiyle kendi varislerimizi yetiştirmek, bunu da bu kadar güzel gözüken bir oyunda yapmak fikri üzerine tuz biber oluyor. Merakla bekliyoruz.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.