2016’nın açık ara en merakla beklenen oyunlarından biri No Man’s Sky, bunun da tek bir sebebi var: Ona benzeyen bir Allah’ın oyunu daha yok. Hello Games’in çok garip ve kıytırık iki oyundan sonra duyurduğu No Man’s Sky, hem onları oyun dünyasının ilgi çeken çocukları yaptı; hem de ortaya attığı fikirle herkese aynı şeyi sordurtturdu: Gerçekten bunları yapabilecek mi?

Oyun fiziksel olarak çıktığında bu sorunun cevabını alabileceğiz, ancak o ana kadar elimizde başka bir kaynak var: Reddit. Reddit üzerinde yazan Daymeeuhn isimli bir kullanıcı, allem etmiş kallem etmiş oyunun erken erişim bir kopyasına ulaşmış. Erken erişim dediğime bakmayın, oyunun bizim oynayacağımız versiyonundan tek farkı ilk gün yamasına sahip olmayacak olması. Daymeeuhn’un ilk izlenimleri ortaya karışık. İyi taraftan oyunun gezegen çeşitliliğinn bol olması, seslerin harika olması, uzay seyahati süresinin pırlanta gibi ayarlanmış olması verilmiş. Sonra da kötü tarafa geçilmiş.

06 No Man's Sky

Esas can alıcı olan kısım da o zaten. İnsanların No Man’s Sky ile ilgili en büyük çekincelerinin biraz gerçeklik payı varmış. Bildiğiniz gibi oyunu bitirme yönteminin evrenin merkezine ulaşmak olduğu söyleniyordu. Oyundaki galaksi sayısı kentilyonlarla ölçüldüğü için de, bu büyük bir yarış ve dev bir seyahat olacaktı. Daymeeuhn’ın dediğine göre, oyunda size über-benzin sağlayan bir über-kaynak var. Ve eğer evrenin merkezine bu kaynak vasıtasıyla seyahat edecek olursanız, varış noktanıza 30 saatte gelebiliyorsunuz.

Bu elbette No Man’s Sky için endişe verici bir açıklama. 30 saat denmemişti en nihayetinde. Peki büyük bir sorun mu? Bence değil. No Man’s Sky’ı evrenin merkezine ulaşmak için oynamak, Minecraft’ı Nether Dragon’u öldürmek için oynamaya benzeyecek muhtemelen: insanlar yolculuğu çok seveceği için, varış noktasına kilitlenmeyecekler. O yüzden ben şahsen bu 30 saat meselesini saçma buldum. Siz ne diyorsunuz? Kandırılmış hissediyor musunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.