Evveliyatla, Netflix – Marvel ortaklığının en yeni ve en güzide dizisi olan The Punisher‘ın ikinci fragmanını direkt şuraya koyalım. Birkaç da bilgi paylaşalım hemen; başrolünde Jon Bernthal‘in olacağı diziyi Hannibal’da çalışmış olan Steve Lightfoot idame ettirecek. Bernthal harici diğer büyük rolleri Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes ve Deborah Ann Woll paylaşacak. Bir izleyin, göz atın, sonra da üzerinde konuşalım.

Şimdi, elbette bu fragmanın bizimle paylaştığı en önemli bilgi dizinin çıkış tarihi. Daha önceki fragmanlarda bu bilgi hep –çok akıllıca bir hamleyle– “sansürlenmiş” vaziyetteydi. Reddit kullanıcıları tarihin Ekim ortası gibi olacağına dair bir teori öne sürmüştü, ancak sonradan ortaya çıkan dedikodular bu tarihin Las Vegas katliamı sonucunda ileriye atılacağını yönünde ilerlemişti. Tüm bu çalkantıların sonunda nihayet somut bir tarih var elde, kutlama yapabiliriz: 17 Kasım 2017.

Takvimlerimizi işaretlediysek, fragmanı analize geçelim. Öncelikle One‘ın tekrar kullanılmış olmasıyla zannediyorum dünyanın geri kalanı gibi bizim de bir problemimiz yok. Metallica’nın efsane şarkısı hem tematik hem de estetik olarak The Punisher ile epey uyuşuyor; şarkı bir askerin savaş sonrası yaşadığı PTSD’yi ele alıyor neticesinde. Konu da ekseriyetle Frank Castle’ın ordu günlerinde yaptıklarının bugün oluştuğu kişi üzerindeki etkisini inceleyecek gibi gözüküyor. Bu konuda da şikayetimiz yok.

Aksiyon sekanslarını nasıl kotaracakları büyük merak konusu, zira Frank Castle’ın olayı ağır saldırı silahlarıdır ve bunlarla da çok sürükleyici koreografiler oluşturulamaz genelde. Geçen fragmandaki senkronu burada görememiş biraz üzdü bizi açıkçası, çünkü bu dizide de göremeyeceğimiz anlamına gelebilir. Ama onu geçersek çok olumlu başka bir taraf var, o da dizinin gündüz gözü geçen sahnelerindeki çokluk. Diğer Netflix dizileri gücenmesin, ama gerçekten manidar renkte ışıklarla aydınlatılmış bir depo daha görseydik kafayı yiyecektik yani artık. Savaş anıları var bir de, ki onlar da çok ilginç gözüküyorlar. Merak unsuru hepsi bunların.

En nihayetinde anyayı konyayı görmek için bir ay kadar bir zamanımız kaldı. Son intibaları alalım artık, heyecan metre hangi seviyede?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.