Vakti zamanında sitemizde böyle bir format vardı, hatırlayanlarınız vardır değil mi? Zaman zaman haberler fazlaca geldiğinde bazı haberler toparlanırdı, henüz hakkında çok fazla bilgimizin olmadığı küçük haberlere de dile getirilme imkânı doğardı. Sonra ne mi oldu? Küresel bir salgın geldi ve oyun, film, dizi, edebiyat; geeklik, eğlence ve yaşam sevinci adına bilumum ne vardıysa, hepsinin köküne kibrit suyu dökmeye kalktı. Biz de ne yapalım, oturduk, bol bol erteleme haberi yazdık. Fakat bu devran böyle sürüp gitmez ağalar!

Haberler de tam hız yeniden gelmeye başlamışken, buyurun, geçtiğimiz yedi günün geek bünyeleri ilgilendiren haberlerine birlikte bir göz atalım!

1) Uncharted Filminden Nathan Drake’e İlk Bakış

İlk olarak 2008’de sinema uyarlamasıyla ilgili konuşulmaya başlayan Uncharted serisi, uyarlama filmi açısından 2020 yılına ulaşana kadar epey bir badire atlattı. On yılı aşkın süre içerisinde olası filmin hikâyesi, oyuncuları, yönetmeni birden çok kez değişti. Bu yılın başında ise film, Zombieland ve Venom‘da imzası bulunan Ruben Fleischer‘ın yönetmenliği, Spider-Man ile gönlümüzü çalan Tom Holland‘ın başrolü ve oyun serisinde Nathan Drake’in yol göstericisi Sully‘i canlandıracak olan Mark Wahlberg ile çekim sürecine geçti. Sonra çekimlerin ilk gününde, elim pandemi geldi ve süreç durduruldu.

Geçtiğimiz aylarda yeniden başlayan süreç, bir sonraki haberle de birleştirildiğinde, bu sefer engebelerle karşılaşmadan ilerliyor olacak ki filmden ilk görüntü de hayranlar için ulaştırıldı. Uncharted 3: Drake’s Deception‘ın kapağından fırlamış gibi görünen pozda, kirli beyaz uzun kollu düğmeli tişörtü, tabanca kılıfları ve boynunda asılı Francis Drake’in yüzüğüne kadar, her şey yolunda gibi. Holland’ın Nathan portresi, kostümü ve genel görünümü açısından, oyunlara sadık bir uyarlama olacak gibi, siz ne dersiniz?

2) Spider-Man Çekimleri Başladı.

Hazır Tom Holland’dan bahsetmişken, hem Peter Parker rolüyle Holland’ın hem de MJ rolüyle Zendaya‘nın Atlanta’da çekimlere başlamak için sete ulaştıklarını da paylaşmadan geçmeyelim. Jamie Foxx’un kötü adam olarak filme katılacağı söylentilerinin arasında, bu filmin bir önemi de Sony ile Disney’in ortaklaşa giriştiği son film olacak olması. Sonrasında ise artık, Disney bünyesine geçen MCU filmlerinde Tom Holland’ı Spider Man rolünde göremeyeceğiz. Sony bünyesinde neler görürüz, onu bilemiyoruz elbette.

3) Tim Burton, The Addams Family’i Yeniden Çekiyor.

Ekim ayının çoğu ülke için Cadılar Bayramı’nı çağrıştırması nedeniyle cadılıktır, büyücülüktür, korku türüdür, her yılın bu ayında bir coşar, bilirsiniz. Bu temayla indirimler yapılır, tüm korku filmleri ekimin sonuna ayarlanacak şekilde gösterime girer. Bu bağlamda geçtiğimiz haftalarda, 2019 yapımı The Addams Family animasyonunun ikincisinin ne zaman geleceğini de size bu sayfalarda duyurmuştuk.

Geçtiğimiz günlerde Tim Burton’un da bir Addams Family uyarlaması çekeceği duyurulduğunda ise şaşırdığımız şey, Burton’un Addams Family’i uyarlamasından ziyade, daha önce nasıl uyarlamadığı oldu dersem, bana katılırsınız sanıyorum ki. Söz konusu uyarlama, 1939 yılında yaratılan The Addams Family’nin 1964’teki live-action dizisinden yapılacak ve yine live-action bir dizi olacak. Yapım süreci başlayan dizi, şu sıralarda kendisine bir kanal arıyor, hakkındaki bilgilerimiz ise şu anlık bunlarla sınırlı.

4) Chilling Adventures of Sabrina’nın Son Sezonundan Tanıtım Filmi Geldi.

İlk sezonu 2018’de yayınlanan dizi,  Netflix için aynı isimli Archie Comics çizgi roman serisinden uyarlanmış; kadrosuna Mad Men‘in genç yıldızı Kiernan Shipka ile birlikte tüm zamanların sevilenlerinden Michelle Gomez ve Miranda Otto‘yu da bulundurmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Neticesinde genç-yetişkin türündeki bir Netflix dizisi olarak değerendirilen üç sezonun ve iptal söylentilerinin ardından, dördüncü ve son sezonun haberleri de gelmiş oldu. Sekiz bölümden oluşan sezon, 31 Kasım 2020‘de Netflix’te olacak.

1 2
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

3 Comments

 1. Tom holland , Nathan’ ın ancak ve ancak küçüklüğünü , okul yıllarını oynar. O da 5 dk.

  Tomb Holland’ın tipini al, anadoluda bi’ kahvehaneden kendine çay söyleyemez, siz daha neyini sevdiniz?

  Spiderman’i oynamış da, eee yani?
  Nathan ile örümcek adam bir mi?
  Tom Holland , kolejlerde bully’ inge maruz kalan tiplerin bayrak sallayanı.

  Nathan’e bıçkın biri lazım.

  • M. Halit Koçak Reply

   Yazının en aşağısında çıkan 1 ve 2 sayıları yer alıyor. Eğer 2 sayısına tıklarsanız yazımızın ikinci sayfasına, dolayısıyla size vadettiğimiz AC haberine ulaşırsınız. Umarım haberinizi güzelce okuduktan sonra bunca zamandır yapmamaya dikkat ettiğimiz bir konu ile bizi suçladığınız için bize bir özrü de çok görmezsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.