Vakti zamanında, Amerika’da eşcinsel evlilikler yasallaşınca, LGBTİ Süper Kahramanlar diye bir içerik yazıp paylaşmıştık sizlerle. Daha önce de söyledik zaten, karakterleri kategorize ederek listelemek Geekyapar sayfalarında sık yaptığımız bir iş. Sigarasıyla meşhur olanlar, alkolüyle meşhur olanlar, suçlu karakterler, kadın avcısı karakterler… Bir de LGBTİ süper kahramanlar yaptık işte. Biz yaparken sevdik, siz de okurken sevdiniz. Sonra da YouTube’a yapıp koyalım dedik bir Onur Haftası daha geliyor diye. O da şöyle bir video oldu.

Onun altına da bazı yorumlar geldi işte. Daha önce de karşılaştığımız tipte yorumlardı. Ama bu sefer arşivlemek istedik. Gerçekten, bazı ülkelerde Utanç Müzesi ve benzeri kurumlar olur ya, tarihlerinden utanç verici sayfaları duvarlara asarlar görüp, feyz alınsın, ibret alınsın diye? Biz de öyle bir Utanç Duvarı toplamak istedik. Şu ana kadar gelen yorumlardan gerçekten bundan sonraki nesillerin utanarak bakacağına inandığımız olanları seçtik, koyduk. Aralarına da kendimiz yorum girmiyoruz. Olduğu gibi. Buyurun.

01 02

03

04

05

06

07

08

09

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.