PHASE 3

Agents of SHIELD, 3. Sezon 1-13 (D-Canon)

Agents of SHIELD S03E07 Lash

 

SHIELD’ın 13. bölümü, spoiler olmasın ama, bir nevi küçük bir “kitap kapatma” bölümü. O yüzden mola noktası olarak orayı seçmeyi doğru bulduk daha ziyade. Hem zaten 14. bölümün kendisi de Daredevil’da olan bazı şeylerle birlikte irdelenince, ekstra keyifleniyor, Civil War’a daha sert bağlanıyor.

 

Daredevil, 2. Sezon (D-Canon)

marvel-daredevil-season-2-easter-eggs-references_0

Daredevil’ın ilk parçası Daredevil vs. The Punisher, ikinci parçası ise Daredevil v. Elektra olarak geçen ikinci sezonunu yekpare bir biçimde SHIELD’ın 13. ve 14. bölümleri arasına ateşleyebilirsiniz. Dizi, diğer Netflix işleri kadar uzaklaşıyor MCU’dan ikinci sezonda. Ama tematik olarak Civil War’dan da önce izlenmesi şart!

 

Agents of SHIELD, 3. Sezon 14-19 (D-Canon)

BRETT DALTON, CHLOE BENNET

SHIELD’ın 19. bölümü, önceki sezonlardaki muadilleri kadar sert bir biçimde Civil War’a bağlanmıyor. Öyle bir beklentiyle izlemeyin. Ancak, 20. bölüm her izleyicisinden Civil War nedir bilmesini bekliyor, bu konuda da affı yok. O yüzden, 19’a kadar gelin, orada küçük bir mola verip, Civil War’a geçin.

 

Captain America: Civil War (F-Canon)

Marvel's Captain America: Civil War Spider-Man/Peter Parker (Tom Holland) Photo Credit: Film Frame © Marvel 2016

Zaten söylenecek bir şey yok. Marvel evreninin pivot noktası, MCU’nun üçüncü fazının ilk filmi. Herhalde kimsenin kafasında “izlemeli miyim?” diye bir soru yoktur?

 

Agents of SHIELD 3. Sezon 20-22 (D-Canon)

Agents of SHIELD S03E20 (2)

Civil War’ı izledikten sonra, SHIELD’ın 20. bölümü size ilaç gibi gelecek. Bir önceki bölümün acısını burada çuvalla çıkarıyorlar zira. O bölümle birlikte, finale kadar rahat rahat koşarsınız zaten. Biz şimdiden söyleyelim, son iki bölüm için yanınıza mendil, dondurma, bir de omzunda ağlanacak bir arkadaş falan hazır edin…

Agents of SHIELD: Slingshot (D-Canon)

agents of shield slingshot

Agents of SHIELD’ın üç poddan oluşan dördüncü sezonundan önce geçen Slingshot, sevimli karakterimiz Yo-Yo Rodriguez‘i konu alıyor. Civil War hikayesiyle bağlandığı yerler var, Sokovia Accords önemli bir yer kaplıyor. İnternet dizisi. 3-6 dakikalık. Lokma diye yutarsınız.

 

Agents of SHIELD: Ghost Rider (D-Canon)

Agents of SHIELD S04E01 Ghost Rider

MCU’ya Ghost Rider gibi süpersonik bir karakteri klas bir biçimde kazandırmasının yanı sıra Agents of SHIELD’ın dördüncü sezon ilk podu gayet de şık bir hikayeye sahip. Doğa üstü temaları da Doctor Strange öncesi güzel gider.

Doctor Strange (F-Canon)

DoctorStrange_clip_sanctumbattle

Marvel Cinematic Universe’in en akıllıca yazılmış finaline sahip olan film Doctor Strange, ilginçtir; Agents of SHIELD’ın iki podu arasında da çok güzel gidiyor. Bir elimiz uhrevi dünyada, bir elimiz teknolojiler diyarında, ortada ise bir büyücü; çünkü burası Marvel ve burada her şey gerçek.

Agens of SHIELD: LMD (D-Canon)

Agents of SHIELD LMD

Ve bu pod ile birlikte, Agents of SHIELD’ı da D-Canon seviyesinden uğurluyoruz. Çünkü gerçekten, bu poddaki S04E11 bölümü olmasa, onu bile yapmazdık. X-Canon işleri silip atalım demiyorum, ama izlemenin şart olduğunu iddia etmek giderek güçleşiyor.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (F-Canon)

new-guardians-of-the-galaxy-vol-2-trailer-world-premiere-2837-still001

LMD’ler aklımızı alıp Framework’ten korkuttuktan sonra galaksinin ta öteki ucuna bir seyahat yapıyor, kendimizi Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket, Groot ve saz arkadaşlarının yaşayan bir gezegenle olan mücadelesine fırlatıyoruz. Infinity War öncesi Guardians ekibini son görüşünüz, tadını çıkartın.

Spider-Man: Homecoming (F-Canon)

Spider-Man Homecoming New York

Alev almış kuru kafalar, büyücüler, gerçekçi robotlar ve yaşayan gezegenlerden sonra az buçuk soluklanmak isteyenlere Marvel paşalar gibi bir Spider-Man filmi sunuyor. Liseli Spidey hoşlandığa kıza nasıl açılacağını düşünürken terliyor, en yakın arkadaşıyla LEGO yapıyor, mahallesindeki burrito’lara dadanan haydutlarla kapışıyor.

Thor: Ragnarok (F-Canon)

thor-ragnarok

Thor, bu sefer yanına Valkyrie, Hulk ve Loki’den oluşan bir alternatif ekip oluşturarak Ragnarok’u önlemeye çalışıyor. En iyi Thor filmi olduğu konusunda Marvel-severlerin genel bir kanaati var. Infinity War öncesi mutlaka izlenmesi gerekiyor, çünkü hikayesel olarak IW tam Ragnarok’un bittiği yerden koşuya başlayacak.

Black Panther (F-Canon)

Black Panther 10

T’Challa kral olmayı öğrenirken, bir yandan bizler gibi Marvel Cinematic Universe sakinlerinin de gerçek Wakanda ile tanışmasının önü açılıyor. Herkesin üçüncü dünya ülkesi sandığı Wakanda kapılarını açmak üzere. Açtıkları anda da içeriye girecekleri Infinity War’da göreceğiz…

 

Şimdi, bir sayfa daha sözümüz var; değil mi? Buyurun, ek izlemeler, X-Canon dünyası!

1 2 3 4
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

4 Comments

  1. Captain Marvel’ı bu listeye eklemek gerekir mi? Gerekirse nereye eklenmeli? 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.