Ben şuncacık hobi/kültür yayını hayatımda bu kadar “yapım süreci yılan hikayesine döndü” terimini hak eden bir film daha görmedim. Gerçekten. Ant-Man’lerden Flash’lere kadar perde arkası bulamaca dönen filmler oldu; fıtıktan sellere kadar türlü rezillik ile başa çıkmak zorunda kalan Don Kişot filmini gördü bu gözler ama Gambit‘in başına gelen en hafif tabiriyle, tam bir üvey evlat muamelesi. Başka bir şekilde açıklamanın imkanı yok.

Hayatına Rupert Wyatt ile başlayan Gambit filmi bundan tam dört yıl önce duyurulmuş, duyurulduğunda da ciddi bir heyecanla karşılaşmıştı. Çünkü karakter X-Men hayranlarının çok sevdiği biriydi, hakkı da X-Men Origins: Wolverine’de verilmemişti. Üstelik başrol için buldukları oyuncu da Channing Tatum‘dı. Tatum hem gönlümüzü Jump Street filmlerindeki komedi maharetiyle çalmıştı, hem de karakterle coğrafi kökler paylaşıyordu. Filmin çıkış tarihi 2016 sonu olarak açıklandı. Heyecanladık.

15 Gambit

Tatum çıktı sonra, “Senaryoyu fena beğendim, çok güzel olacak inşallah arkadaşlardedi, sevindik. Fakat sonrasında Tatum’un Fox ile kavgaya durduğu, anlaşamadığı haberleri geldi. Gerginlik yaşadık Gambit severeler olarak. Tam nikah bozulacakken taraflar masaya oturup tekrar anlaştılar. Biz de rahat bir nefes aldık. Her şey yolunda gidiyor gibi gözüküyordu, hatta kulağımıza yeni bir başrol haberleri geldi bir anda. Rayına oturmuş bir film olduğunu sanıp heyecanlanmaya tam başlayacaktık ki… Wyatt projeden ayrıldı. Biraz mutsuzlukla kavrulduktan sonra Doug Liman‘ın projeyi devralacağı haberleri gelince rahatlamıştık aslında. 2019 çıkış tarihi biçilmişti projeye.

Ve sonra Liman da projeden ayrıldı.

Ve bugün itibariyle, Liman’ın yerine gelen Karayip Korsanları yönetmeni Gore Verbinski’yi de projeden uğurlamış bulunmaktayız.

O yüzden ben müsaadeniz varsa artık ümidimizden fişi çekiyorum. Gambit solo filmiyle ilgili tüm hayallerimize elveda diyelim. Böyle bir film gelmeyecek, bu saatten sona gelse bile kimseye bir hayrı dokunmayacak. Güzel bir fikirdi, ancak olmadı. Yapacak bir şey yok. Zaten Disney alıyor Fox’u, proje iyice yalan olur bu saatten sonra. Hoşça kal Gambit. Seni uzaktan sevmek bile güzeldi…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.