Geekyapar 2015’in en iyileri listesi bir yandan devam ede dursun; biz o sırada 2015’te sizler en çok hangi yazılarımızı okumuşsunuz, onlara bakalım! Genel olarak bir çözümleme yapmak için, 2014 için yaptığımız aynı listeye bakabilirsiniz. Aynı zamanda bir “2015 nasıl geçti?” listesi de olmuş aşağıdaki sıralama. Azdan çoğa sıralanmıştır, şöyledir efendim. Buyurun!

 

20. SCARLETT JOHANSSON’un Sadece Alımlı Bir Vücuttan Fazla Olduğunu Kanıtlayan 12 Çok İzlenesi Film

DON JON

Madem Avengers: Age of Ultron gişeleri inceden kasıp kavurmakta, dedik ki biz de Johansson’un güzel kariyerine dönüp bir bakalım ve meziyetlerine rağmen ekseriyetle “büyük göğüslü kadın” olarak anılmaktan zor kurtulabilmiş bu oyuncuya bir selam çakalım!

 

19. JARED LETO’nun yeni JOKER’i Hakkında Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 7 Detay!

Jared Leto Joker

Elbette bu devirde herhangi bir iş yapıp da internette paylaşmak, Dünya Ateizm Kongresi’nde namaz arası vermek gibi bir durum olduğu için, henüz Dawn of Justice fragmanını tartışmayı bırakamamış parmaklar, şimdi de Joked‘i tartışmaya başladı, hem de üf, ne tartışma! Biz de bir süre daha devam edecek bu tartışmalara yeni boyutlar verelim istedik. Joked tartışmalarınızda şunları bilin.

 

18. Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Hayatta Kalma Oyunu

03 Rust

Hayatta kalma oyunları, ya da daha sık rastlayabileceğiniz İngilizce adıyla survival oyunları; bu serimizdeki en yeni oyun janrı muhtemelen. Dürüst olmak gerekirse, beş sene öncesine kadar -örnekleri olmasına rağmen- ayrı bir tür olarak dahi pek kabul edilmiyorlardı. Son birkaç sene içerisinde ise özellikle PC dünyasında inanılmaz bir yer edindiler kendilerine. Tür bu kadar genç olduğu için de, biz kendisinin en iyi 10 örneğini bulurken, henüz geleneksel anlamıyla çıkmamış oyunları da dikkate almak zorunda kaldık. Buradan kastımız da, elbette, Early Access oyunları. Yine de işi çok abartmayalım dedik, en azından şu hâliyle oynarken utandırmayan oyunları dikkate aldık.

 

17. 20 Adımda SUICIDE SQUAD Fragmanının Detaylı İncelemesi!

Margot Robbie, Jared Leto and Ben Affleck seen filming on set of Suicide Squad in Toronto

Suicide Squad, ezelden beri DC külliyatı içerisinde en merakla beklediğimiz, en heyecanlı olduğumuz işti; benim için öyleydi açıkçası. Bundan mütevellit, fragmanın başına oturup, şöyle bir parçalarına ayıralım dedik. Yalnız söylememiz lazım; elimizdeki video bir fragmandan ziyade bir tanıtım gibi durduğu için, çoğu karenin altında “İşte bu da Kumar’ın oğlu Timar” benzeri cümlelerden fazlasını söyleyemeyeceğiz. Fakat bazı ince detaylar da yakaladık, onları da paylaşmak isteriz.

 

16. BATMAN’den VENOM’a, 17 Süper Kahramanın İlk Sayıları, Zaman İçindeki Değişimleri!

17 Venom

O yüzden biz, şöyle bir şey yaptık. Hem tarih dersi olsun, hem de ibretlik çıkartalım diye; süper kahramanların ilk olarak yayınlandıkları sayıyı koyduk. O sayıdaki ilk görünüşleriyle, şu anki güncel görünüşlerini yan yana getirdik. Bakın bakalım, sonra da yorumlarda at koşturun. Kim kimdir, hangisini daha çok seviyorsunuz? Fikirlerinizi bekliyoruz!

 

15. Gelecek AVENGERS Kadroları – Phase 3 Sonrası Katılabilecek 14 Karakter ve İhtimalleri!

06 Ant-Man

Uzunca bir süredir Phase 3’te tüm MCU gibi Avengers’ın da bir değişim içerisine gireceğini zaten tahmin ediyorduk, en sonunda Age of Ultron’la beraber artık bu değişim resmen başladı. Takıma yeni katılanları zaten önceki yazıda inceledik. Peki yeni filmlerle MCU’ya dahil olacak karakterler? Acaba onlar Avengers’ın kadrosuna mı dahil olmalı, yoksa kendi solo filmleriyle mi yollarına devam etmeli? Sizler için yorumladım

 

14. GEORGE LUCAS’ın Çok İyi Yaptığı, Ama FORCE AWAKENS’a Kadar Kıymetini Bilemediğimiz 6 Şey

FILE - In this March 13, 2008 file photo, director/producer George Lucas poses for portrait in Las Vegas.  Lucas wrote and produced the upcoming movie "Star Wars: The Clone Wars."There’s no mistaking the similarities. A childhood on a dusty farm, a love of fast vehicles, a rebel who battles an overpowering empire, George Lucas is the hero he created, Luke Skywalker. (AP Photo/Matt Sayles, File)

Başımızdan bir adet Force Awakens geçti geçtiğimiz günlerde. 16’sını 17’sine bağlayan gece, geceyarısı gösterimi ile izledik; filme dair görüşlerimizi şurada paylaştık. Yetmedi, bir de video formunda izlemek istersiniz diye düşündük, onun için de spoiler’sız vaziyette fikirlerimizi size şöyle aktardık. Bütün bunların ışığında, garip bir ekstra hissiyatın oluşmaya başladığını fark ettik. Star Wars’ın yaratıcısı George Lucas‘a dair acayip bir minnet. Resmen adamın kıymetini ancak gidince anlayabildik…

13. Bir Dakika Durup, Yüzüklerin Efendisi’nin MUHTEŞEM Türkçe Dublajıyla İlgili Konuşabilir Miyiz?

kurtlar-vadisinin-efsane-ismi-laz-ziya-lakapli-oyuncusu-usta-aktor-istemi-betil-68-yasinda-yasama-veda-etti-1321025477

O final yapıp, perdeyi çekince nostalji yapmaya başladık. Oturduk, tüm filmleri tekrar izledik. Kulaklıklarımızda Edge of Night ve Misty Mountains Cold loop’a alındı. Pelennor Çayırları rüyamıza girdi, evde “For Frodo!” diye gezdik durduk. Ama tüm bu anma şölenleri çerçevesinde, bence en önemli olanlardan birini unuttuk. Yüzüklerin Efendisi filmlerinin kelimenin tam anlamıyla muhteşem Türkçe dublajı.

 

12. Sinemada GEEK Yılı – 2016’nın Cüzdanımıza Kast Ettiğini Kanıtlayan 20 İzlenmesi Mecbur Film

deadpool-first-photo

Biz şimdiden amme hizmetimizi yapalım dedik. Huzurlarınıza aldık, çıkarttık, koyduk. 2016’da sinemaya vereceğiniz paraları şimdiden hazır edin, cüzdanları şişmanlaştırın, takvimlerinizi işaretleyin istedik. Hazırsanız, bu dev külliyatı saymaya başlıyoruz. Buyurun, 2016’nın cüzdanımıza kast ettiğini kanıtlayan 20 izlenmesi mecbur film!

11. STAR WARS: FORCE AWAKENS’da Fark Etmemiş Olabileceğiniz 12 Meşhur Konuk Oyuncu!

11 Alec Guinness

Filmde birçok irili ufaklı gizem var; ama bir belirgin temadan söz ediyorsak, o da şu: Force Awakens sinema tarihinin en geniş “konuk oyuncu” easter egg yelpazesine sahip. 10 sene sonra yeni bir Star Wars filmi çekileceği gerçeğinin ağırlığı, resmen herkesi etkilemiş; AAA yıldızından, kanka kontenjanı kullanabilecek herkes filmde bir rolü olsun istemiş. Peki siz hepsini fark ettiniz mi? Biz şu dakikaya kadar ortaya çıkan tüm gizli konukları şöyle listeledik. Bakın bakalım kaçını filmden hatırlıyorsunuz?

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.