10. X-Men Legends

XMen Legends

Bu oyunu hatırlıyor musunuz? Neredeyse 10 seneden fazla oldu bu oyunun çıkışının üzerinden, fakat garip bir şekilde muhabbeti geçince en çok “Aaa evet!” tepkisi verilen oyunlardan biri. Sağlam bir mekaniği, güzel bir hikayesi vardı. Devam oyunu da güzeldi, ama kalbimizde ilkinin yeri ayrı.

 

9. LEGO Marvel Super Heroes

LEGO MARVEL superheroes

Marvel sevmeyen adama Marvel sevdiren, LEGO oyunlarından tiksinene ikinci bir şans verdirten LEGO Marvel Super Heroes, bize sorarsanız Traveller’s Tales ekibinin yaptığı en güzel LEGO oyunu. Adamlar her seferinde üzerine bir şeyler daha koyarak gidiyorlar ve formülü çok değiştirmeden yeni oyunlarını belirli bir seviyenin üzerine çıkartabiliyorlar. Oynamadıysanız, kesinlikle edinip oynayın.

 

8. The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

Ultimate Destruction

Süper kahraman oyunları arasında en hakkı yenen oyun Ultimate Destruction’dır, açık ve net. Muhtemelen PC’ye hiç çıkmadığından ülkemizde çok ses getirmedi, o yüzden bizde çok bilinmemesi abes gelmiyor, ama yurt dışında neden atlanıyor anlayabilmiş değilim. Hulk gibi hissettirmek bir oyun için büyük bir başarı, Ultimate Destruction’da bu hissiyatı fersah fersah yakalıyordu.

 

7. Injustice: Gods Among Us

Injustice Gods Among Us

Mortal Kombat vs. DC Universe iyi hoş oyundu ama, MK mekanikleriyle DC evreninin muhteşem birleşimi ancak Injustice’e kısmet oldu. Sağlam bir hikaye modu, acayip eğlenceli bir dövüş sistemi DC’nin tüm gücüyle birleşti, ortaya da nazar boncuğu takılacak bir oyun çıktı. Açık ara 2013’ün en iyi dövüş oyunuydu. Hoş, zaten pek rakibi de yoktu ya…

 

6. Marvel Ultimate Alliance

Marvel Ultimate Alliance

2005-2006 senelerinde eski nesilden yeni nesle geçiş sürecini en kârlı yaşayan oyun muhtemelen Marvel Ultimate Alliance idi. Allah’ı var, bu kârı da hak ediyordu. Kağıt üzerinde bu kadar iyi duran konseptlerin illa ki pratikte bir falsoları olur. Ultimate Alliance bu falsolara pek sahip değildi. Ne vaat ediyorsa onu yapıyordu ki, bu vaatlerden en önemlisi, yani Marvel hayranlarını tatmin etme vaadi yerine getirilen ilk şeydi.

1 2 3
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.