5. Annihilation Conquest: Star-Lord

Star-Lord 1

Annihilation War’ı kapattıysanız, devamında gelen Phalanx işgalini anlatan girişi Star-Lord’dan yapmalısınız. Conquest hikayesinden evvel Star-Lord’un Annihilation savaşı sonra değişen kişiliğine ilginç bir bakış sağladığı muhakkak. Tabii karakter yazarlar arası el değiştirdikçe içi de değişiyor.

6. Annihilation: Conquest

Annihilation Conquest 1

Zurnanın zırt dediği yer burası. Annihilation savaşının ertesindeki Phalanx işgali, Guardians of the Galaxy’nin kuruluşuna direkt olarak etkide bulunan olay. Conquest’i okumak, sadece Guardians için değil, Avengers: Age of Ultron için de önemli, zira Ultron’un belirttiği gibi, “Phalanx o”.

7. Guardians of the Galaxy #1

Guardians of the Galaxy 1

Bu takdir edersiniz ki biraz bariz. 2008’de başlayan, Marvel NOW ile tekrar start alan seri, Conquest’in bıraktığı yerden başlıyor. Peter “Star-Lord” Quill’in, iki tane dev galaktik savaştan sonra tepki vermekten sıkılıp, proaktif olma kararıyla kurduğu bu ekip, filmde göreceğimiz Guardians ekibiyle aynı. Tabii şöyle bir durum var, filmlerin kronolojisinde Ultron karşımıza Avengers 2 de çıkacağından, bu Guardians aynı sebepten kurulmamış olacak. Ayrıca fragmanda John C. Reilly’nin karakterinin verdiği tepkiden anladığımız kadarıyla, pek de meşru bir örgüt oldukları da söylenemez.

Oysa ki çizgi romanlarda Guardians, bir nevi Nova Corps’un yarattığı boşluğu dolduruyor. Annihilation serileri gayet ciddiler, bu hava Guardians çizgi romanlarında ise biraz rahatlıyor. İki hikayede de çok kritik bir yer kaplayan Kree’lerin film hakları da Fox da olduğundan onları da göremeyeceğiz. O yüzden bu Guardians serisi, size ancak karakterlerin genel hatlarını ve mevzunun ne olduğunu anlatacaktır. Daha fazlası için hakikaten 1 Ağustos’u beklememiz gerekecek gibi gözüküyor.

Bana sorarsanız Annihilation ve Annihilation: Conquest okuması keyifli işler; tie-in eserleri her zaman öyle olmasa da. Guardians çizgi romanı ise o ciddi havayı biraz dağıtıyor. Ama Guardians’da biraz “Flash Gordon” havası var, bu İngilizcede “camp” denen, kendinin farkında olarak saçma olan bir hava. O yüzden filmden önce bir göz gezdirilmesi için tam anlamıyla ideal.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.