Nicolas Cage – Ghost Rider / Big Daddy

Nic Cage 1

Nic Cage bir çizgi roman hayranı. Zaten asıl soyadı olan Coppola kendisine hak etmediği kapılar açar korkusuyla ismini değiştirme kararı alınca ilham için baktığı yerin bir Luke Cage sayısı olmasından bunu anlamak mümkün. Bu yüzden de bu listede olması hiç de abes değil. Cage yıllarca Batman’i oynamak için lobi yaptı, ama kısmet Ghost Rider’aymış. Maşallahlık kötü bir filmdi. Ama sonra, Cage, arada bir karşımıza çıkan o muhteşem performanslarından birini gösterdi, Kick-Ass’in Big Daddy’sini oynadı. Filmin en eğlenceli yanlarından birisi de oydu.

 

Aaron Taylor-Johnson – Kick-Ass / Quicksilver

Aaron Taylor Johnson 1

Aaron Taylor-Johnson, aynı adlı filmde nerd-ümsü, ama çok iyi kalpli, kemikleri neredeyse tamamen platinden süper kahraman Kick-Ass olarak bize kendini çok sevdirdi ve genel olarak da ünlendi, tanındı. Kick-Ass ona gelmiş geçmiş en fazla hasılat yapan ikinci filmin devamının kapısını açtı. Artık kendisi Avengers 2’de Quicksilver olarak karşımıza çıkacak ve ilk selamını da Captain America: The Winter Soldier’ın sonunda çaktı. Bu arada ilginç de bir bilgi: Kick-Ass’in kankalarından birini oynayan Evan Peters da X-Men: Days of Future Past’te Quicksilver’ı oynayacak. Vay arkadaş.

 

Ryan Reynolds – Hannibal King / Deadpool / Green Lantern

Ryan Reynolds 1

Geldik olayın ağa babasına. Ryan Reynolds, henüz o kadar ünlü değilken, Blade: Trinity’de cool şakacı çocuk Hannibal King olarak kendini gösterdi. Pek çok genç dimağın ondan etkilenip Hannibal King sakalı bırakmasına sebebiyet verdi. Ama sorun şu ki, film baya kötüydü. Blade üçlemesinin en kötü filmiydi hatta belki de. Sonra, 2011’de, Green Lantern’ı sinemaya uyarlama lafı geçti. Neredeyse tüm film boyunca Blake Lively’nin bacakları ve Sinestro’nun bıyıkları dışında seyirliği ilginç bir şey olmadığından, Reynolds’un her filmde gözüken şakacı çocuk imajı da Green Lantern’ın yer yer sorumluluk sahibi, ağır havasına gitmediğinden film ne eleştirel ne de gişesel anlamda tutmadı.

Ama arada bir yerde, 2009’da X-Men Origins: Wolverine’de Deadpool olarak çıkmıştı karşımıza. Tam dedik ki evet, adamın bu haylaz, haşarı tiplemesi Deadpool’a müthiş gidiyor. Adeta cuk oturmuştu gözümüzde, o gevezeliğiyle, şakalarıyla falan… Sonra ne yaptılar? Filmin diğer yarısında adamın ağzını kapattılar. Şimdi de ayak diretiyorlar Deadpool filmi olmasın diye. Evet, birilerinin şu an resmen Sinister Six filmi yaptığı yerde, birileri Deadpool filmini reddediyor.

Bizim anladığımız, birileri Ryan Reynolds’un süper kahraman camiasında tutunmasını istemiyor. Metin ol Ryan. Bir gün o Deadpool filmi çekilecek, eminiz, sıkma canını…

 

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. Abdulkerim Eser Cevap ver

    Benim bu birden fazla süper kahraman oynamakla ilgili şöyle bir teorim var. Neredeyse hepsi ilk kahraman rolü oynayışında staj görüyor gibi.
    Baksanıza, bir sonraki rollerinde ya daha önemli bir kahramanı oynuyorlar, ya kendilerine daha yakışan bir kahramanı oynuyorlar, ya da kendilerini bir sonraki rollerine daha fazla adamışlar.

  2. Evan Peters Kick-ass 2’de Ass-Kicker’i oynadı aynı zamanda X-men’de Quicksilver’i oynadı.
    Brandon Routh 2006’da Superman’i oynadı şu anda Arrow’da Atom’u oynuyor.
    Doug Jones Hellboy’da Hellboy’un yanındaki adamı oynadı (adını unuttum ) Fantastic Four 2’de de Silver Surfer’i oynadı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.