Dashiell “Dash” Parr (Yaş: 10)

Incredibili - Incredibles

Maşallah, listeyi alfabetik olarak dizdik, sayesinde bir medya turuna çıktık. Çizgi roman, oyun ve dizileri hallettikten sonra, sıra filmlerde. Filmlerde süper kahraman çocuk dendi mi de akla ilk gelen aile, Parr klanı elbette. E bütün aile süper kahraman olunca, çocuk da öyle oluyor elbette. Dash, ismiyle müsemma, Flash tipi güçlere sahip. Baya hızlı koşabiliyor. Ama hızı sadece bacaklarda kalmamış. Tam bir hiperaktif velet anlayacağınız. Dayaklık olmanın sınırından, Pixar büyüsüyle dönüyor, bağrımıza basıyoruz!

 

 

Damian “Robin” Wayne (Yaş: 10)

Damian Wayne

 

“Muhteşem” Grant Morrison’ın hayatımıza kattığı Damian Wayne’in adını görünce eğer modern çizgi romanları takip etmiyorsanız şaşırabilirsiniz. Kendisi Bruce Wayne’in oğlu. Talia Al Ghul ile yaşadığı bir ilişkiden doğma. Talia Al Ghul da Dark Knight Rises’daki Marion Cotillard’ın oynadığı o karakter. Damian’ın dedesi Ras Al Ghul yani. Liam Neeson. Kafalar karıştı mı? Son noktayı şöyle koyalım, titri vaktinde üstlenen herkesin bir şekilde mezun olmasından sonra, DC’nin modern evreninde en son Robin kendisi. Ve bu titri üstlendiğinde on yaşındaydı! O yüzden de listemize girmeye hak kazanıyor, ama bilin ki, onu tüm Robin’leri temsilen aldık. Her ne kadar hepsi artık kazık kadar adam olmuşlarsa da…

 

 

Mindy “Hit-Girl” McCready (Yaş: 11)

Mindy Hit-Girl

Bu listedeki herkesi toplayın, belki son maddedeki hanım kızımız haricinde Hit-Girl’ün eline su dökemezler. Beyaz perdede Chloe Grace Moretz’in canlandırdığı Hit-Girl’de diğer çoğu karakterimizin aksine masumiyetin m’si yok da o yüzden! Hit-Girl kafa keser, roket atar, nunçaku kullanır, yanında küçük bir ülkeye yetecek cephanelik taşır… Kandan falan da çekinmez. Powerpuff kızları şeker, baharat ve iyi olan her şeyden yaratılmışsa, Hit-Girl’in mayasında da kurşun, bıçak ve şiddetli olan her şey vardır!

 

 

Molly “Bruiser” Hayes (Yaş: 11)

Molly Hayes

Brian K. Vaughan yıllar sonra üç işiyle hatırlanacak çizgi roman dünyasında. Y: The Last Man, Saga ve elbetteki Runaways. Marvel evreninin en orijinal fikirlerinden biri olan Runaways, ebeveynlerinin kötü adam olduklarını fark eden bir grup gencin hikayesini konu alır. Molly de bu grubun uzunca bir süre tek mutantı ve en genç üyesidir. Yalnız buna aldanmasanız iyi edersiniz, zira Molly aynı zamanda Marvel evreninin en dayanıklı ve kuvvetli kahramanlarından da biridir! Evet, bir dönem “Princess Powerful” adıyla da gezdi, ama ne yapalım, 11 yaşında siz kendinize daha iyi bir süper kahraman ismi mi bulacaktınız sanki?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Yorum

    • Animelere hiç girmeyelim ya, ne yaşın önemi kalıyor ne cinsiyetin, ne boyutun, yaşamanın, ölmenin… Ben asıl Ben10’i listede göremediğime şaşırdım. 😀

    • daymian Wayne arastirmamissin cocuk kos koca Batman I dovdu night wing in annesini aglatti dunyayi kurtardi own u Oldurdu supermen i bicakladi slade in gozunu CIKARTTI annesi icin 40 km lik denizi yuzdu iki kolundan bicaklandi ama O kolla slade i benzetti fakat canini bagisladi onlarca cocugun hayatini kurtardi helikopteri patlatarak yuzlerce insanin hayatini kurtardi babasini kurtardi AZ kalsin beyin kanamasi gecircekti toplam 3 kere kacirildi ve son kacirilisinda slade tarafindan iskenceye ugradi ama ne oldu bi tesekkur bile alamadi hatta anasi babasinin eline silah verdi ve dediki ”once su p!!i vur nasil olsa yenisini yapariz”tabi babasi vurmadi cunku batman. cocuk hayatinda ilk kez lunaparka gittigi zaman seytanlar lunaparki basti ve dedesinin yaninda iken cok zorlu bir egitim gecirdi daha kucukken yuzlerce kisiyi Oldurdu ama dedesinin ve annesinin egitimi yuzunden yani daymian Wayne hem harika bir kilic ustasi hem de harika bir Robin dir hit girl yaninda sut dokmus yavru kedi gibi kalir (klavyem Boyle de uzgunum)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.