6. Garo: Guren no Tsuki

06

Masao Maruyama’nın ikinci Garo animesi olacak. Bir öncekinin aksine bu sefer Heian döneminde geçen bir period draması halinde gelişeceğini söylüyor Maruyama efendi. Bir de, ana karakteri kadın olacakmış. Bunun dışında gerçekten başka bir bilgi bilinmiyor, sır gibi saklıyorlar.

 

7. World Trigger: Isekai Kara no Toubousha

07

İlk Trigger’ı seven bunu da sevdi. Geçen yıl Sonbahar’da başlayan ve şu sıralar 45. Bölümünde olan World Trigger’ın dünyasında geçecek bu hikaye bambaşka karakterler ve daha önce mangada görülmeyen bir öykü içerecekmiş. Açıkçası ben World Trigger’ı izlemedim. Konusu çok ilgi çekici gelmedi asla fakat yeni birinin bitmesine 5 bölüm kala yeni bir sezonu çat diye çıkartıyorlarsa bir bakmak lazım.

 

8. Young Black Jack

08

Osamu Tezuka’nın mangalarını okuyanlar varsa Young Black Jack zaten bir süredir takip ettiğiniz bir proje. Tezuka Productions imzalı gelecek Young Black Jack, lisansı olmadan doktorluk yapan “şahane” doktorumuzun hikayesinin çok öncelerini konu alacak.

 

9. Aquarion Logos

09

Şu mechaların birleşirken karakterlerin orgazm olur gibi ses çıkarttığı seriyi duydunuz mu? Hah işte o Aquarion serisi oluyor. Aquarion Logos ise bu serinin yeni parçalarından biri. Stüdyosu yine Macross ve Aquarion serilerinden hatırlayacağımız Satelight. Açıkçası ben hiç Aquarion seven biri olmadım fakat Logos’a bir göz atmak istiyorum.

 

10. Digimon Adventure tri. 1:Saikai

10

Sonbahar döneminde gelecek en önemli şeylerden biri Digimon’un yepyeni filmi sanırım. Bu filmin olayı hem Digimon’un 15.yılını kutlamak, hem de o sevdiğimiz, özlediğimiz ilk jenerasyon ile ilgili yepyeni bir hikaye anlatmak. Her ne kadar Xros Wars ile, bütün sevdiğimiz kahramanları baştan görmüş olsak bile, Digimon Adventure tri’nin fragmanını görünce bir gözlerim dolmadı değil. Animasyon kalitesi gerçekten muhteşem. İlk seriden hatırladığımız ve sevdiğimiz o tarza geri dönmüşler. Sonbahar için tek bir şey izlemeyi planlıyorsanız bu Digimon olsun bence.

 

11. Mobile Suit Gundam: The Origin

11

Benim gibi Universal Century hayranlarına züğürt tesellisi niteliğinde yılda bir çıkan Origin OVA’ları devam ediyor. Origin serisinin kalitesi, hikayesi ve karakterleri her ne kadar bir UC hayranı için harika olsa bile, Sunrise Tekketsu gibi şeyler yapmaya devam ettikçe, ben yılda bir kere kendime göre bir Gundam hikayesi izlediğimde, kıl oluyorum açıkçası.

Origin’in ikinci ayağında Char Aznable yani name diğer Casval Rem Deikun ile kardeşi Artesia’nın hikayesi devam ediyor. Hikaye 0071’de geçiyor ve Casval’ın nasıl Char Aznable olduğunu izliyoruz.

 

1 2
Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.