5) Ivy Doomkitty

Ivy Doomkitty - Dr Doom

Hani herkes her kostümü giyemeyebilir demiştik ya? İşte bu abla da bu konuda pek çok insana örnek olan cosplayer’lardan birisi. Herkesin model gibi fiziğe sahip olmasının beklendiği, olmayanların taşlandığı cosplay komünitesinde, alışılmışın dışında fiziğine rağmen, ya da belki de onun sayesinde, kendisine bir isim yapmayı başardı ve model olmadığı için cosplaye sadece öykünmekle yetinenlere ilham oldu. Diğer çalışmalarına buradan göz atabilirsiniz.

6) Jessica Nigri

Jessica Nigri - Pikachu

Listemizdeki en tartışmalı isimlerden birisine geldik. “Jessica Nigri‘nin ne izi varmış” diye söylenenleri şimdiden duyabiliyoruz. Pek çok oyun firması için modellik ve temsilcilik yapan bu genç kızımız, seksi pokémon akımının öncüsü olmakla yükümlü. Yaptığı Pikachu cosplayiyle internete damgasını vurduktan sonra, bildiğimiz ve sevdiğimiz pek çok karakterin seksi versiyonlarını da üretmeye devam etti. Kendisi ayrıca sosyal medyada tam bir fenomen.

7) Junkers Cosplay

Junkers Cosplay - Tryndamere

Fark ettiniz mi bilmiyoruz, ama cosplay genelde kadınlara yönelik bir hobi olarak kabul ediliyor. Erkekler içinse sanki sadece göze hitap ediyor. Her ne kadar şu ana kadar verdiğimiz erkek örneklerle bu yaklaşımı yıktığımızı umuyor olsak da, daha net bir örnek olması açısından bu arkadaşı da listeye dahil ettik. Başka bir deyişle aslında kadınların da gözüne hitap ediyor diyebiliriz.

8) Kamui

Kamui - Wizard

Ülkemizi ziyaret etmişliği bulunan bir diğer cosplayer olan bu hanım ise yaptığı zırhlarla ünlü diyebiliriz. Worbla denen malzemenin cosplay’e dahil edilmesi tamamen kendisinin suçudur. Hatta üşenmemiş, bu konuda kitap bile bastırmıştır. Ayrıca bu konuda pek çok eğitim videosu da hazırlayıp yayınlayan bu şahıs, aynı zamanda pek çok kez Blizzcon’da epik kostümlerini sergilemiş ve sergiletmiştir.

1 2 3 4
Yazar

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.