9) Knightmage

Knightmage - Spawn

Cosplay’in ten rengiyle kısıtlanamayacağının bir diğer canlı kanıtı olan bu abimizi, aslında doğrudan cosplay’de bıraktığı iz yüzünden değil, cosplay üzerinden yaptığı başka aktiviteler sebebiyle listemize dahil ettik. Belki bir yerlerden duymuşsunuzdur, kostümlü fotoğraflarını bastırıp imzalayıp satan pek çok cosplayer var. Bu icracımız ise, cosplay’den edindiği ünü biraz daha farklı kullanıyor: Bu baskıları ücretsiz olarak dağıtıp, karşılığında bağışta bulunmak isteyenleri kendi adına bir vakfa para yatırmaya yönlendiriyor. Toplumsal sorumluluk diye buna denir.

10) Mikot

Mikot - Blackthorn Morgana

“Erkekler de cosplay yapar”ın biraz daha değişik bir boyutu da bu arkadaştan. Crossplay diye bir şey duydunuz mu hiç? Bu abinin – abi derken bir tuhaf oluyoruz – yaptığı tam olarak bu. Yani evet, yukarıdaki resimdeki şahıs bir erkek. Merak etmeyin, biz de ilk gördüğümüzde bir posta cinsiyetimizi sorgulamıştık. Sizinki normal bir tepki.

11) Misa On Wheels

Misa-on-Wheels - Yuna

“Herkes istediği cosplay’i yapsın!”ın yeni bölümüne hoşgeldiniz. Bu bölümde de, tekerlekli sandalyedeki bu ablayı listemize ekledik. Niye burada olduğuna dair çok fazla açıklamaya ihtiyaç yok herhalde, sayfasında da cosplay’le ilgili sürekli olarak pozitif mesajlar vermek için elinden geleni yapmasını unutmamak gerek.

 12) Rage Custom Creations

Rage Custom Creations - Venom

Bu arkadaşlar çok başarılı kostümler üretmenin yanı sıra, kostümlere kendilerinden bir şeyler katarak yarattıkları yeni tasarımlarla ünlü. Facehugger korsesi ilginizi çeker miydi? Sizi de sıraya alalım. Bir de kendilerinin Facebook tarafından yasaklanan muhteşem Venom viral çalışmasını not etmek gerek.

1 2 3 4
Yazar

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.