13) Stealth

Stealth-Photo-by-David-Lee
Zırhlı cosplaylerde çığır açılmasına sağladığı için listemizdeki bu isme teşekkür edebilirsiniz. Pepakura denen nane bugün cosplay’de yaygın olarak kullanılıyorsa, kendisinin ayrıntılı olarak hazırlayıp sunduğu eğitim videoları sayesindedir. Pepakura isimli programda kostümü üç boyutlu olarak yaratıp, sonra aldığınız çıktıları uygun bir materyale aktarıp katlayıp yapıştırmak olarak özetleyebileceğimiz bu yöntem, ortalıkta gördüğünüz pek çok Iron Man kostümünün temelinde yatan şeydir.

14) Traci Hines

Traci Hines - Ariel
Karşınızda bir sosyal sorumluluk projesi daha. Kendi adına bir müzik grubu ve bir hazır giyim markasına sahip olan bu hanım ablamız, daha çok Hipster Ariel cosplay’iyle bilinmekte. Kendisini listemize dahil etme sebebimizse, sık sık çeşitli kostümlerle çocuklar için yapılan etkinliklere katılıyor olması. Çocukları unuttuk sanmıştınız değil mi? Cosplay yapmak zaten çoğumuz için içindeki çocuğa ulaşmanın, ya da bazen çocukluk kahramanları gibi hissetmenin bir yoluyken, biraz zor.

15) Volpin Props

www.volpinprops.com

Geçenlerde bir yerlerde favori oyununuzdan bir silahın replikasını gördüğünüz oldu mu? Çünkü gördüyseniz bu arkadaşın elinden çıkmış olması pek muhtemel. El emeği göz nurunu bu alanda bir iş haline getiren ve çeşitli oyun firmalarıyla (mesela Bioware) çalışmışlığı bulunan bu şahıs, yaptığı mükemmel aksesuvarlarla ve bir de yukarıdaki muhteşem Big Daddy cosplay’iyle ünlü.

16) Yaya Han

yayacosplay.deviantart.com

Alfabetik listenin azizliğine uğrasa da, kendisinin cosplay komünitesindeki en önemli ve en etkili isimlerden biri olduğu bir gerçek. Yine kostümlerinde ayrıntılara gösterdiği özenle ünlü, ancak bu defa çok daha hacimli kostümlerden bahsediyoruz. Yukarıdaki örnekte, bir animede oldukça kısa süre görünen bir karakteri alıp müthiş bir emekle hayata getirmiş kendisi. Ayrıca cosplay’in artık çocukça değil, profesyonel ve ciddi olarak kabul görmesinde ve ana akımın bir parçası olmasındaki etkisi yadsınamaz. Sattığı baskılar gibi bilimum ürünler sayesinde geçimini sağlayacak hale gelebilmiş olması da bu alanda çok az insanın yakalayabildiği başarılardan.

Gelecek yazılarda da başka açılardan cosplay alemini dürtmeye devam edeceğiz, bizi tahriş edin!

 

1 2 3 4
Yazar

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.