Ağustos Ayında Çıkacak Oyunlar

1) Hard West 2

  • Çıkış tarihi: 4 Ağustos
  • Platform: PC

Indie oyunları ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Bu yüzden bağımsız stüdyonun ellerinden çıkan bir yapıma devam oyunu gelmesine ne kadar sevindiğimi anlatamam. Sıra tabanlı bir vahşi batı oyunu olan Hard West, bana göre hâlâ daha hak ettiği değeri görmüyor. Fakat yapımcılar ilk oyunun satışından memnun kalmış olacaklar ki ikinci oyunu duyurmayı başardılar. Yürüyün be!

2) Cult of the Lamb

  • Çıkış tarihi: 11 Ağustos
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Cult of the Lamb oyununu daha ilk duyurulduğun gün istek listeme eklemiştim. Rogue-like türünü fazlasıyla tatlı grafiklerle bize sunan, tarikat kurmak ve mürit toplamak gibi oldukça karanlık bir mizaha sahip mekanikleri olan oyun beni fazlasıyla etkilemişti. Steam Next Fest’te oyunun demosunu oynadığımda ise beklediğim her şeyi bulmuş ve oyunun tam sürümünün çıkması için daha fazla heyecanlanır olmuştum. Şimdi artık o gün geldi! Bu ay şeytani kuzumuzla beraber, ayinler yapıp müritler kurban edeceğiz. Ve çok eğleneceğiz.

3) Marvel’s Spider-Man Remastered 

  • Çıkış tarihi: 12 Ağustos
  • Platform: PC

Son zamanlarda PlayStation ve Xbox arasındaki rekabetin artması, her zamanki gibi biz PC oyuncularına yaradı desek yeridir. PlayStation’ın yıllardır devam ettirdiği “konsola özel oyunlar” inadından nihayet vazgeçti ve geç de olsa artık God of War, Horizon: Zero Dawn, Uncharted gibi oyunları oynama fırsatı bulduk. Şimdi de bir geek olarak, oynamamaktan en çok üzüntü duyduğumuz oyunlardan biri olan Spider-Man’i sonunda deneyimleyebileceğiz. Sonunda biz de ağ atarak New York sokaklarında salınabileceğiz!

4) Cursed to Golf

  • Çıkış tarihi: 18 Ağustos
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Bir golf oyunu nasıl oldu da bu listeye girdi inanın ben de bilmiyorum. Fakat Curset to Golf oyununun sıradan bir golf oyunu olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim size. Birbirinden farklı haritalarda, birbirinden zorlu düşmanlara karşı golf oynayıp, sınırlı sayıdaki hamle sayımızla bitirmeye çalıştığımız Cursed to Golf oyunu, beni bu yıl içerisinde en çok şaşırtan yapımlardan biri oldu. Eğer bir şans verirseniz, sizi de şaşırtacağına eminim.

5) Saints Row

  • Çıkış tarihi: 23 Ağustos
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Saints Row serisi her zaman GTA serisinin arka planında kalmış gibi hissediyorum. Fakat özellikle nevi şahsına münhasır mizah anlayışıyla kendisine oldukça sadık bir kitle edinen Saints Row serisi, oyun dünyasının en akılda kalıcı serilerinden biri olmaya aday. Bu ay içerisinde çıkacak yeni Saints Row oyunu da aksiyonu ve yine içerisinde o sevdiğimiz mizah öğelerini içerisinde fazlasıyla barındırıyor gibi gözüküyor. Biz de merakla bekliyoruz.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.