Kasım Ayında Çıkacak 5 Dizi

1) The Shrink Next Door 

  • Çıkış tarihi: 12 Kasım
  • Platform: Apple TV+

Kadrosunda Will Ferrell, Paul Rudd, Kathryn Hahn ve Casey Wilson gibi isimlerin yer aldı The Shrink Next Door, bu ayın en sağlam işlerinden biri gibi gözüküyor. Joe Nocera’nın aynı isimli podcastinden uyarlanan sekiz bölümlük mini dizi; psikoloğu tarafından manipüle edilen ve başı dertten kurtulmayan bir hastanın hayatını konu alacak. Kara komedi türünde olacak bir de. Daha ne olsun?

2) Blade Runner: Black Lotus

  • Çıkış tarihi: 13 Kasım
  • Platform: Adult Swim

Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? kitabından uyarlanarak başlayan Blade Runner evreninin ismi aldı yürüdü, uyarlandığı eseri geride bıraktı. Şimdi evren diyoruz ama aslında yeni yeni evrenleşen bir seri Blade Runner. 1982 yılında Harrison Ford’un başrollerinde oynadığı orijinal filmin devamı olarak çekilen Blade Runner 2049’un öncesinde birkaç çizgi roman ve üç adet kısa film yayınlanmıştı. Bir tanesi animasyon olan bu kısa filmler yapımcıların beğenisini kazanmış olacak ki şimdi evrene Blade Runner 2049’da yaşanan olaylardan 17 yıl öncesini konu alan Blade Lotus animesini çıkardılar karşımıza. Valla evren ilgi çekici bir evren, yapımcılarda da Adult Swim var. İlla ki bakarız.

3) Marvel’s Hit-Monkey

  • Çıkış tarihi: 17 Kasım
  • Platform: Hulu

Marvel sinema sektöründe o kadar başarılı oldu ki diğer sektörleri resmen umursamadı. Yeni yeni oyun sektörüne adım atmayı aklına getiren Marvel, animasyon yapımlarını ise tamamen göz ardı etmeye başladı. Adamlar da o kadar para var ki animasyon yapacakları parayla live-action uyarlama çekiyorlar tabii. Yine de son zamanlarda Marvel, Spider-Man: Into The Spiderverse’ün başarısından da etkilenmiş olacak ki önce What IF?’i şimdi de Hit Monkey’i bizlerle buluşturdu. Bir suikastçının hayaletinin, bir maymuna musallat olarak birlikte ölümcül bir ikiliye dönüştükleri Marvel’s Hit-Monkey, hem olabildiğine karanlık hem de eğlenceli bir hikâye gibi duruyor. Biz de merak ediyoruz haliyle.

4) Cowboy Bebop

  • Çıkış tarihi: 19 Kasım
  • Platform: Netflix

Uyarlama eserler genel olarak başarısızlık ihtimalleri yüksek projeler oluyor. Kitap, çizgi roman gibi uyarlamalar bir yana; çizgi film, oyun ve anime uyarlamaları resmen bir sıfır geride başlıyorlar yapım süreçlerine. Ve ne yalan söyleyeyim çok azı bu skoru düzeltip, iyi bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Cowboy Bebop gibi oldukça kült bir eserin Netflix’e uyarlanacağını duyduğumda ilk başta oldukça ön yargılı yaklaşmıştım. Ama yapımcıların, animenin ruhunu yakaladıklarını düşündükçe içim ısınmaya başladı. Bu yüzden ben de ön yargılarımı kırdım, bekliyorum.

5) Wheel of Time

  • Çıkış tarihi: 19 Kasım
  • Platform: Amazon Prime

Geldik bu ayın benim için en önemli olayına. Herkes Amazon’da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisine odaklanırken ben alttan alta Zaman Çarkı için heyecanlandım. Aslında çok da alttan alta olmadı, şimdiye kadar dizi ile ilgili yirmi yazı yazdım. Anlayacağınız bu dizi güzel olursa en çok ben öveceğim, kötü olursa da en çok ben gömeceğim. Ama lanet olsun ki dizi ile gelen her şey beni çok heyecanlandırıyor. O yüzden umarsızca övecek gibiyim. Kendinizi hazırlayın.

1 2 3
Yazar

Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.