Şubat Ayında Çıkacak Oyunlar

1) Hogwarts Legacy

  • Çıkış tarihi: 10 Aralık
  • Platform: PC, PS5, XSX

Duyurulduğu günden bu yana oyun dünyasını ikiye bölen Hogwarts Legacy nihayet bu ay çıkıyor. Harry Potter evreniyle tanışan her insanın Hogwarts’a gitme hayalini gerçekleştirecek oyundan beklentiler çok büyük. Kendi karakterimizi yaratarak Hogwarts’da bir öğrenciyi canlandıracağımız oyunda Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw ve Hufflepuff evlerinden birini seçeceğiz, büyüler yapacağız, süpürgeyle uçacağız; anlayacağınız, yapmayı beklediğimiz birçok şeyi yapma fırsatına erişeceğiz. Eh, tüm bunlar Hogwarts Legacy’i beklememiz için yeter de artar bile, öyle değil mi?

2) Wanted: Dead

  • Çıkış tarihi: 14 Şubat
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Ninja Gaiden ve Dead or Alive’ın yapımcılarının elinden çıkan Wanted: Dead, göze hitap eden bir hack-n-slash oyunu olma özelliği gösteriyor. Sevgililer Günü’nde çıkacak olan Wanted: Dead, aynı zamanda yapımcısının gözünde altıncı nesil konsollara yazılan bir aşk mektubu niteliği taşıyor. Hem katana hem de silah kullanarak düşmanlarımızın hayatını cehenneme çevirdiğimiz Wanted: Dear, yüksek hızlı temposuyla ilgimi çekmeyi başardı.

3) Returnal

  • Çıkış tarihi: 15 Şubat
  • Platform: PC

Hiç yalan söylemeyeceğim, bu ay çıkan oyunlar arasından benim en çok beklediğim oyun Hogwarts Legacy değil Returnal. 2021 yılında PlayStation’a özel olarak çıkarılan Returnal, çıkışından yalnızca iki yıl sonra PC oyuncularıyla buluşacak. Üçüncü şahıs nişancı oyunlarıyla roguelike türünü birleştiren Returnal, oynayanlara soluksuz bir aksiyon deneyimi sunuyor. 599 TL’den satışa açılan oyun bu fiyatıyla oldukça cazip gözüküyor. Returnal’ı deneyimleme sırası şimdi biz PC oyuncularında!

4) Wild Hearts

  • Çıkış tarihi: 17 Şubat
  • Platform: PC, PS5, XBO

Yani arkadaşlar Wild Hearts’ı bu listeye aldım ama gerçekten biraz yüzüm kızarmıyor değil. 1200 TL’ye Steam’de satışa sunulan bir oyunu övmekten haya ediyorum gerçekten. Fakat ne yalan söyleyeyim, oyun oldukça güzel gözüküyor. Şimdi size kalkıp 1200 TL’ye oyun alın diyemem ama siz bu ay Wild Hearts’ı istek listenize alın, ilk Steam indirimlerinde satın alıp oynarsınız.

5) Atomic Heart

  • Çıkış tarihi: 21 Şubat
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Atomic Hearts son yıllarda oyun dünyasını birden çok kez ters köşeye yatıran bir yapım oldu. Post-apokaliptik bir dünyada geçen, karşımıza çıkan düşmanları silahlar yardımıyla öldürmeye çalıştığımız oyun o kadar büyük bir geliştirme süreci yaşadı ki resmen kendini aştı. Bioshock oyununa benzer bir oyun tasarımını, soulslike türündeki bosslarla birleştiren Atomic Heart bize zorlu ama bir o kadar da keyifli anlar yaşatacak.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.