Şubat Ayında Çıkacak Diziler

1) Raised by Wolves Sezon 2

  • Çıkış tarihi: 3 Şubat
  • Platform: HBO Max

İki yıl önce, Alien, Prometheus, Blade Runner, The Martian, Gladiator gibi birbirinden muhteşem filmlerin yönetmeni Ridley Scott’ın yeni bir bilimkurgu dizisini yöneteceğini duyduğumda inanılmaz heyecanlanmıştım. Bir de Amanda Collin ve Travis Fimmel‘in dizinin başrollerinde olacağı haberini alınca iyiden iyiye sevinmiştim. Nitekim dizi çıktı, severek izlemeye başladık ama belli bir noktadan sonra Raised by Wolves beni kendinden kopardı. Ne oldu, nasıl oldu bilmiyorum ama ilk sezonu bitiremedim. Şimdi ikinci sezon geliyor ve yine çok ilgi çekici gözüküyor. Sırf bu yüzden bile ilk sezonu baştan izleme isteği uyandı bende.

2) Murderville

  • Çıkış tarihi: 3 Şubat
  • Platform: Netflix

Bir cinayet komedisi yapmak zor iş. Bir de bunu doğaçlama olarak yapmak ise çok daha zor iş. Netflix’in altı bölümden oluşacağını duyurduğu Murderville dizisi, her bölümde ünlü bir oyuncuyu konuk edecek ve onlardan bir cinayeti çözmelerini isteyecek. Bütün bu cinayeti çözme işlemleri sırasında ise konuk oyuncuların hiçbir şeyden haberleri olmayacak ve doğaçlama olarak rol yapmaya başlayacaklar. Bu da inanılmaz absürt anların çıkmasına ve bizim oldukça eğlenmemize sebep olacak. En azından bize vaat edilen bu.

3) Bell Air

  • Çıkış tarihi: 13 Şubat
  • Platform: Peacock

Will Smith ismi şimdilerde aklımızda birçok güzel yapımı çağrıştırıyor. Ama doksanlı yıllarda Will Smith demek Fresh Prince demekti. Sitcom tarihinin en başarılı projelerinden biri olan Fresh Prince of Bel-Air, doksanlı yıllara büyük damga vurmuştu. Dizinin başrolünde olan Will Smith, bir hayranın üç yıl önce yaptığı “Peki ya, Bel-Air bir drama dizisi olsaydı?” videosundan çok etkilenmiş ve bu projeyi hayata geçirmek istemiş. Böylece bir kez daha bize doksanlı yıllarda insanların gülerek izlediği ama bizim üzüleceğimiz bir yapım ortaya çıkmış. Kaderimizde gülmek yok bizim, anlaşıldı…

4) Cuphead

  • Çıkış tarihi: 18 Şubat
  • Platform: Netflix

Gerek insanı çileden çıkartan zorluğu gerek birbirinden güzel karakterleri gerekse 1930’lu yılların çizgi filmlerine benzeyen sanat tasarımıyla Cuphead, satışa sunulur sunulmaz video oyuncularının kalbindeki tahta oturdu. Uzun bir süre boyunca çıktığı bütün oyun platformlarındaki en başarılı oyun olan Cuphead’in ikincisinin gelmemesi düşünülemezdi. Ama ne yalan söyleyeyim bir dizisinin geleceğini bir de bu dizinin Netflix’de yayınlanacağı asla düşünemezdik. Neyse ki bizim düşünemediğimiz bir şeyi Netflix gerçekleştirdi ve Cuphead, tüm kara komedisiyle birlikte bu ay Netflix’e geleceği duyurulan yapımlardan biri oldu.

5) Vikings: Valhalla

  • Çıkış tarihi: 25 Şubat
  • Platform: Netflix

Severek izlediğiniz ve eş-dost demeden herkese övdüğünüz bir dizinin, devam sezonlarında bozması kadar kötü bir durum yoktur sanırım. Güvendiğiniz dağlara yağan karın oluşturduğu hayâl kırıklığı bir yana dursun, her hafta yeni bölüm beklediğiniz bir yapımdan soğumanızla oluşan boşluk hissi gerçekten berbat bir şey. Bu hissi sizde oluşturan dizi hangisiydi bilmem ama benim için Vikings’di. Her bölümünü büyük bir coşkuyla izlediğim dizinin, yeni sezonlarında giderek kötüleşmesi o kadar kalbimi kırdı ki yeni dizinin yapımcılarının Netflix için hazırladığı Vikings: Valhalla için neredeyse heyecanlanamıyorum. Fakat yine de çıkınca izleyeceğiz el mecbur…

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.