Şubat Ayında Çıkacak Oyunlar

1) Dying Light: Stay Human

  • Çıkış tarihi: 4 Şubat
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Zombi oyunlarını sevmediğimi daha önce belirtmiştim. Bu tür içerisinde eğer bir istisna yapacak olsaydım sanırım o Dying Light olurdu. Gerilim dolu bir atmosfer ile birlikte mükemmel parkur mekaniklerini birleştiren Dying Light, sadece bir zombi oyunundan çok daha fazlası olduğunu tüm dünyaya kanıtladı. Hatta bir zombi oyunu olmasından çok bir parkur oyunu olarak gönüllerde yer etti. Bu yüzden gönül rahatlığıyla Dying Light 2: Stay Human’ı, Şubat’ta oynayacağımız oyunlar listemize alıyorum..

2) Sifu

  • Çıkış tarihi: 8 Şubat
  • Platform: PC, PS5, PS4

Şubat ayı, oyun dünyası açısından mükemmel bir ay. Birbirinden büyük oyun şirketleri, en iddialı projelerini arka arkaya bize sunuyor bu ay. Bütün bu büyük yapımların arasında kalan Sifu ise, uzun zamandır gördüğümüz en ilgi çekici oyunlardan biri. Roguelike oyun türü ile dövüş sanatlarını bir araya getiren Sifu, karşımıza çıkan düşmanları pataklayarak bölümleri geçmeye çalıştığımız ve eğer başarısız olursak, birkaç yıl yaşlanarak yeniden başladığımız bir oynanış sunuyor bize. Oyundaki bu “yaşlılık” mekaniği o kadar ilgimi çekiyor ki anlatamam. Yani neredeyse bu ayın en çok beklediğim oyunu ilan edeceğim. Ama tabii o unvan bir başkasına ait.

3) Total War: Warhammer 3 

  • Çıkış tarihi: 17 Şubat
  • Platform: PC

Hiçbir zaman tam anlamıyla bir strateji oyuncusu olamadım. Bu tarz oyunları oynayan insanlara hem çok imrenirim hem de çok saygı duyarım. Sanıyorum benim için strateji oyunları Red Alert 2 ile birlikte nihayete erdi. Benim cahilliğim bir kenara dursun son yıllarda Age of Empires IV, Civilization 6 ve Humankind gibi oyunlar sayesinde strateji severler, uzun saatler boyunca ekranları başından kalkmadı. Benim son yıllarda bu türe olan ilgimi en çok çeken oyun ise Total War Warhammer serisi oldu. Bahsi geçen diğer oyunlardan, daha fazla fantastik öğeleri içinde barındıran Total War Warhammer kendini bana en çok izlettiren strateji oyunu oldu. Ümit ediyorum ben de üçüncü oyunla birlikte bir strateji oyuncusu olup, cahilliğime bir son vereceğim.

4) Horizon Forbidden West

  • Çıkış tarihi: 18 Şubat
  • Platform: PS5, PS4

Artık günümüzde “exclusive” teriminin yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Sony’nin; God of War, Uncharted gibi çok satan markalarını PC platformuna getirmesi, konsollara özel oyunların artık hiçbir zaman o kadar özel olmayacağının mesajını verdi. Tabii bu oyunların konsoldan, PC’ye geçmesi beş yıl gibi uzun bir süreden sonra anca mümkün olacak gibi gözüküyor. Platformlar arasındaki geçişten nasibini alan Horizon Zero Dawn’ın devam oyunu Horizon Forbidden West bu ay içerisinde PlayStation konsollarına gelecek. Biz PC oyuncuları ise gözü yaşlı bir şekilde Horizon Zero Dawn oynayarak, Forbidden West oynayan dostlarımızı izleyeceğiz.

5) Elden Ring

  • Çıkış tarihi: 25 Şubat
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Ohhh Elden Ring! Yani daha ne denir bilemiyorum dostlarım. E3 2019’da bu fragman ile birlikte duyurulan Elden Ring’i o kadar bekledik ki anlatamam. Daha fragmanın başında Hidetaka Miyazaki ve George R.R. Martin isimlerini görür görmez başlayan heyecanımız, video sona erdiğinde arşa çıkmıştı. Tam iki buçuk yıldır beklediğimiz oyunumuz sonunda bu ay bizimle buluşacak. Biz de saatlerimizi, haftalarımızı hatta aylarımızı Elden Ring’e gömeceğiz. Elden Ring geliyor diyorum size yahu! Ohh Elden Ring!

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.