3 – Paper Man (2009)

 

Aslında Paper Man hakkında net bir şey söylemek imkansız. Çünkü ya filmi sevecek ya da filmden nefret edeceksiniz. Yalnızlıktan kafayı yemek üzere, kendine hayali arkadaşlar yaratan bir yazarın; 15’inde genç bir kızla yaşadığı durumları anlatan, bağımsız bir film Paper Man. Ryan Reynolds’ün Captain Excellent rolü, biraz daha abartılıp iyiden iyiye mizah öğesine dönüştürülebilirdi aslında. Bu arada, Emma Stone’un performansı, alışılmışın oldukça üstünde.  Lisa Kudrow ve Jeff Daniels ise filmin diğer yıldızları.

Paper Man

 

 4 – Super (2010)

The Rocker’dan ve The Office’ten tanıdığımız Rainn Wilson’ın başrolünde olduğu filmimiz, karısı (Liv Tyler) evden kaçıp bir uyuşturucu dağıtımcısı (Kevin Bacon) ile birlikte yaşamaya başlayan Frank’in, yaşadığı onca acıya başkaldırıp, Crimson Bolt adlı bir kahramana dönüşmesini konu alıyor. Tanrı’dan geldiğine inandığı bir mesajla, gizli kimliğine bürünen Frank’e, İngiliz Anahtarı ile gerçekleştirdiği eylemlerinde Boltie (Ellen Page) isimli yardımcısı eşlik ediyor. Film, gerçekten özenle işlenmiş bir alt metne sahip ve ara ara açılıp tekrardan izlenmesi gereken eğlenceli yapımlardan birisi.

Super

 

5 – Griff The Invisible (2010)

Hikayemiz, sıklıkla kendi kafasının içinde kaybolan Griff ve bu kaybolmalar sırasında tanıştığı Melody adlı kızla ilgilidir. Dış dünya tarafından asla anlaşılamayan bu iki karakter oldukça naif işlenmiş bir öyküde bir araya geliyor. Kahramanımız Griff, tam anlamıyla bir iyilik timsalidir. Gündüzleri, layıkıyla yerine getirdiği işinin başında durmakta, geceleri ise şehri kötülerden koruyan bir süper kahramana dönüşmektedir. Griff’in ağabeyi Tim’in baştan çıkarmaya çalıştığı Melody ise duvarlardan geçebilen (!) bir kızdır ve ağabeyinden çok Griff ile ilgilenir. Bir defa izlemekte fayda gördüğümüz, hoş bir bağımsız film örneğidir.

Griff

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.