Red Forman

04 Red Forman

Nereden?: That 70s Show
Neye sinirlenir?: Rahatının bozulmasına ve saygısızlığa. Adam yorgun argın zaten…
En çok kim çekiyor?: Red genelde karısı Kitty’ye kıyamazdı, Kitty de zaten çok söz söylemesine müsaade vermezdi Red’in. O yüzden de Red’in sekiz sezonluk agrosunu ekseriyetle oğlu Eric çekti. Ama yani hak etmedi de diyemeyiz be!
İzlemesi neden keyifli?: Çünkü Red, bir anlamda hepimizin babasıydı. O oğluna zırtapozluğundan dolayı kalay kayınca, biz de yalnız olmadığımızı hissettik.

 

Calvin Zabo

05 Cal Zabo

Nereden: Agents of S.H.I.E.L.D.
Neye sinirlenir?: Aslında kendisi biraz dengesiz, yer yer sebepsiz de sinirleniyor; ama tüm öfkesinin altında yatan çok önemli bir neden var aslında: Kızı. Kızı veya ailesinin bütünlüğüne gelen hiçbir tehdide toleransı yok.
En çok kim çekiyor?: Zabo’nun çok leşi var. Kelimenin tam anlamıyla. Çok fazla kişiyi sinirlendirdi, kırdı, öldürdü bugüne kadar. Ama herhalde en çok çekenleri bir sıralsak, tepeye Coulson yerleşir.
İzlemesi neden keyifli?: Bir tren kazasını izlemek niye keyifliyse, bu da o yüzden. Adam patladı mı pir patlıyor, dev alevler arasında kalıyor ve ortaya çok muazzam bir seyirlik çıkıyor.

 

Ralph Kramden

06 Ralph Kramden

Nereden: The Honeymooners
Neye sinirlenir?: Karısına, arkadaşlarına, koltuğuna, masasına, duvara… Ralph Kramden sinirlenmek için yaşayan bir insan, yeri gelir, kendi kendine bile sinirlenir!
En çok kim çekiyor?: O meşhur “Bam, boom, straight to the moon!” sözünü milyalrarca kere duyan biricik karısı Alice elbette.
İzlemesi neden keyifli?: Ya adam o kadar şuursuz sinirleniyor ki… Bir de “şişman sinirlenmesi” diye bir mefhum vardır ya hani? Böyle yanaklar dalgalanır, göbek bir kasılır falan. Hah, o Kramden’da gırla var!

 

The Janitor

07 The Janitor

Nereden: Scrubs
Neye sinirlenir?: J.D. Nokta.
En çok kim çekiyor?: J.D. Nokta.
İzlemesi neden keyifli?: Dümdüz bir surat, çok fuzuli meseleleri çok ciddiymiş gibi yansıtma mahareti… Yani adam bir bozuk para yüzünden, senelerce garez tuttu içinde. Her fırsatta J.D.’ye laf sokuşu, J.D. bazen bunları çok hak ettiğinden de acayip keyifliydi, onu da söylemek gerek!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

  1. Daredevil’daki KingPin’i de unutmamak lazım. S01E4’ü izleyenler bilir. 😀

  2. Bu listede kesinlikle seksenler dizisinin pastahanecisi olmalı.. adam çok sinirli asfhau

    • Mehmetcan Yapar Cevap ver

      Vallahi Türk dizilerinden gidecek isek benim aklıma direkt İhsan Yıldırım geliyor. Tatlı Hayat’ı yıllar sonra ansızın açıp izleme sebebim. 😀

  3. “Şişman sinirlenmesi” nedir ula? Kızlara şirin gözükcem diye her gün “kadın süper kahraman istiyoruz… Agent Carter’ın feminizm manifestosu…” gibi yazılar yazmayı biliyorsun da bunu niye düşünmüyorsun Yiğitcan?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.