3. Sanat Yönetimiyse, Hiç Sorma!

Rome 4

Roma’da Cinecitta stüdyoları var. Sinemayla ilgileniyorsanız muhtemelen duymuşsunuzdur. Bundan birkaç yıl önce Roma’ya gitme durumum olduğu zaman, aklımdan ilk geçen şey ne Colosseum ne Vatikan ne de “Bir Roma – Lazio maçı mı izlesem?” düşüncesiydi. İlk saniye, ilk an içinde beynimden sadece “Allah’ım Rome’un setlerini görmeliyim” geçmişti. Bir çoğu hâlâ muhafaza ediliyor. Ve yolunuz düşerse, kesinlikle gidin. Zira setler, muhteşem tasarlanmışlar ki, bu da diziye kalite olarak geçiyor. Üstüne üstük, aynı özen ve kalite kostümlerde de var. Genel olarak işçiliği çok yüksek, çok kaliteli, çok kalifiye yani dizinin. Roma havası buram buram…

 

4. Oyunculuksa, Ya Lütfen…

Rome HBO DVD Polly Walker Kerry Condon Kevin McKidd Ray Stevenson James Purefoy

Rome’un boş bir oyuncusu yok. Yok yani. Ben size olacakları şöyle söyleyeyim, Rome’a başlayacaksınız, çok saracak, çok seveceksiniz. Doya doya izleyeceksiniz. Ardından da başrol oyuncularının her birini bir köşeye not edip, kesinlikle Rome’daki muhteşem performansları sizi kesmediğinden –ama diğer performansları için de harika göstergeler oluşturduklarından– başka işlerini izlemeye başlayacaksınız. Yalnız ben sizi şimdiden durdurayım, Ray Stevenson için Punisher: War Zone izlemek iyi, ama Kevin McKidd izleyeceğim diye Grey’s Anatomy’ye falan başlamayın. Ben yandım, siz yanmayın.

 

5. Geçişi Kolaylaştırmak İçin De, Tanıdık Simalar!

Rome 6

Size Game of Thrones’u unutturmak istemiyoruz. Öyle büyük bir sevgiyi istesek toprağa gömemeyiz zaten. Maksadımız yeni sezon gelene kadar acıyı hafifletmek ya? Hah, işte burada o konuyla ilgili size yardımcı olabilecek bir takım baya tanıdık simalar var Thrones‘dan Rome‘a geçişi kolaylaştıracak. Bir defa ilk sezonda Sezar’ı Ciaran Hinds oynuyor. Kendisi bildiğiniz üzere Game of Thrones’da da Duvar’ın ötesindeki karizmatik lider Mance Rayder‘dı. Onun yanında, ona ihanet eden Brütüs’ü ise Tobias Menzies canlandırmakta. Menzies Thrones’da silik Tully biraderi Edmure‘u canlandırıyordu. Üçüncü ve son tanıdık simamız ise Indira Varma. Oberyn’in etkileyici eşlikçisi Ellaria Sand‘i canlandıran Varma, Rome’da da Niobe rolünde. Onları da izler, acınızı dalga dalga hafifletirsiniz. Ne dersiniz?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.