4. Mecha, Mecha, Mecha!

Screenshot_7

Fragmanda bu mechaların üzerinde çok duruldu, büyük ihtimalle aynı Ateş Ulusu’nun gelişmiş teknolojisi gibi metal klanı da bu şekilde diğer uluslara üstünlük sağlayacak. Özellikle bunlardan bir ordunun oluşturulduğu kareleri hatırlayın, dünya üzerinde ne kadar metal bükücü olduğunu düşününce durum kötü görünüyor. Toph’un metal bükmeyi başkalarına öğretmesi gerçekten de Avatar dünyasnın gelecekte karşılaşabileceği potansiyel sorunlardan birisiydi, işte şimdi bunun sonuçlarının meyvesini görüyoruz. Robotlardan oluşan bir ordu var ve Avatar Korra bunlara karşı ne yapabilir bilemiyoruz.

 

5. Herkes Kahraman Olamaz

Screenshot_4

Korra, artık günü kurtaracak tek kahramanın kendisi olmadığının farkında. Bu onun karakterinde bazı boşluklar yaratıyor ve bu durumdan memnun değil. Avatar olarak yolculuğuna başladığından beri gerekli niteliklere sahip olup olmadığını sorguladı, kazanamayacağı savaşlara girdi ve çoğunda şans eseri hayatta kaldığının farkında. Üstüne üstlük artık eski avatarlarla bağı olmadığı için avatar kimliğinden yavaşça kopuyor. Bunun üzerine 3 sene boyunca tekerlekli sandalyede kaldığını da düşünürsek, belki artık gerçekten de başaramayacağını düşünüyor olabilir.

İşin en vurucu kısmı ise, belki de başından beri haklıydı.

Yapımcıların da söylediği gibi, Korra’nın finali hiç olmadığı kadar ciddi bir şekilde gelecek ve gerçekten sonunda istediğimiz fakat bir türlü alamadığımız o tadı alacağız. Özellikle daha olgun temaların işlenmesi, komikliklerin azalması, dizinin tamamen internet ortamında yayınlanacak olması bizleri büyük bir beklentiye sokmuş durumda. Ha tabii kısa saçlı Korra’dan yazı boyunca bahsetmedim ama benim en çok heyecanlandığım şeylerden birisi o. Ne diyelim, Korra’nın yeni sezonu bir kaç gün uzaklığında sadece, bir yıl beklemeyeceğiz, bu yüzden çok şanslıyız, yaşasın streaming!

1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.