Barney Gumble

barney-gumble

The Simpsons’da listemizin gizli kriterine uyum gösteren bir ton karakter var. Homer zaten başlı başına bir figür bu konuda. Öte yandan dizinin yüzde otuzu Moe’s Bar isimli bir yerde geçiyor. Ancak bu işlerin ağababası Homer değil. Homer’ı bile daha aklı başında bir insan olarak gösteren bir arkadaş var orada: Barney Gumble. Ailesi var mı bilinmez, seveni evde bekleyeni yolunu gözleyeni var mı kimse sormaz. Moe’nun mekanında oturur ve bütün gün şişinir adam. Bu listedeki diğer tüm karakterlerin aksine, Barney’nin vasfı, listeye girmesini sağlayan şey aynı zamanda.

 

Brian Griffin

slide10

Brian Griffin’e ilk maruz kalışım, 2000’lerin ortalarında CNBC-e’nin yeni ekranlarına taşıdığı Family Guy’ın reklamını yapmak amacıyla dağıttığı sticker’dı. Orada birçok karakter vardı, her biri de –o zaman karakterin kilit cümlesi olacağı düşünülen– bir şeyler söylüyorlardı. Brian’ınki de “Burada bir demlenebilmek için, kimin bacağına musallat olmalıyım?” idi. Bunun hâlâ dünyanın en iyi cümlelerinden biri falan olduğunu düşünüyorum. Brian’ın bu huyu sonradan dizi içerisinde çok da meşhur olmadı, ama bohem-liberal yaşam tarzına uygun olarak, kendisini hep eli dolu gördük.

 

Randy Marsh

maxresdefault

South Park, dışarıdan bakan birisi için Cartman’dır. Muhtemelen öyledir diyeyim daha doğrusu. Az buçuk bölüm izlemiş olanlar, birkaç yan karakter de severler. Ancak uzun dönemli izleyenlerin çoğunda Randy’nin ayrı bir yeri vardır. Randy Marsh’ı konu alan bölümler gerçekten unutulmaz olurlar, bir tanesine bile denk geldiyseniz neyden söz ettiğimi anlamışsınızdır. Listemize konu olmasını sağlayan hikaye de, böyle Randy odaklı bir bölümden geliyordu. “Burasını Amerika sanmıştım” cümlesi, hâlâ izleyenlerin zihinlerindedir…

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.