3. Fist of The Swan: Legend of Kyoshi Warriors

com___avatar_kyoshi_by_pagodacomics-d76ufnr

Last Airbender serisinde epey gördüğümüz sadece kadınlardan oluşan Kyoshi savaşçıları üzerine bir şeyler izlemeyi çok isterdim. Böyle bir dizi yapılsaydı bunun Rocky ayarında bir şey olması ise muhteşem olurdu. Kyoshi Warrior olmaya çalışan fakat bu konuda yeteneği olmayan genç bir kız ve bu kızın bol gaza getirici müzikler eşliğinde turnuvalara girmesi, hocasıyla çalışması ve hatta Avatar Kyoshi’ye göndermeler yapılması falan derken, Legend of Kyoshi Warriors içimdeki Rocky alevini birazcık söndürebilirdi.

 

2. Chronicles of Lin Beifong

heros-lin-bei-fong

Ya ben kesinlikle Lin Beifong ile ilgili bir şeyler yapılmasını çok istiyorum. Tenzin ile olan ilişkisi, polisliğinin ilk günleri, kardeşi ile arasında geçenler, ilk başarıları, başarısızlıkları, pişmanlıkları falan derken gerçekten Lin’de güzel bir trajik anti-kahraman materyali için gereken her şeyin olduğunu düşünüyorum. Zaten Legend of Korra’dan bildiğimiz şeyler var, sırf bunlar üzerine işlense ve yepyeni karakterlerle doldurulsa, Lin Beifong ile ilgili rahat 6 bölümlük bir mini seri çıkar ve kesinlikle çıkmalı.

 

1. Korrasami İle İlgili Herhangi Bir Şey

tumblr_ne15zlwgZ51swt2iko2_1280

Tamam her şey iyi güzel ama ben ekranlarda ve Avatar külliyatında bu konuda finalde gördüğümüz sahneden fazlasını istiyorum açıkçası. En azından Korra ve Asami’nin ruhlar dünyasında çıktıkları tatili anlatan ve orada yaşadıkları ufak macerayı özetleyen bir spin-off yapılsa, 1 bölüm bile olur, bu ikiliyi öpüşürken falan görebilsek sanırım benim gibi pek çok Korrasami hayranını mutlu etmiş olurlar. Açıkçası, bu haliyle ikili arasında bir şeyler eksik kaldı ve o bir şeylerin ekranın içinde yaşanması gerekiyor. Bu sebeple bir spin-off yapılacaksa öncelik bir bölüm Korrasami hikayesine ayrılmalı derim ben.

1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

21 Yorum

 1. Aferin mert isteyince güzel yazılarda yazabiliyormuşsun!Şöyle başlıyayım korra serisi aslında aangin serisinden daha derin ve daha güzel olabilirdi.korranın konu derinliği daha iyi ve rakipleri gerçektende daha zorluydu,bu seriyi yapan ekip aangte tecrübe ettikten sonra korra çok daha müthiş yapılabilirdi.Özellikle Amon ve zaheerle ilgili konu en az 3-4 sezon sürerdi.En sonda kuviranın felsefesi gerçekten çok güzel ve müthiş teknonojik savaşlar ve dövüşler izledik!

  Senin önerilerinde 3-5-6 numaralı önerilerini uygun gördüm.Ancak asami sato için asla olmaz 😀 Asami sato benim için dişi tony stark gibi,ve korra ile olan yakınlığından dolayı kötüye çevrilmesi hem zor hemde istemem!Ayrıca şimdiye kadar gördüğüm en güzel anime karaktelerinden biri,kötülük yakışmaz.

  Benim önerimse aangten öncesi ve aangin Cumhuriyet Şehrini kurup korraya kadar olan kısımları anlatılabilir,hani fena olmaz aangi bir de yetişkin olarak görmek,korra serisinde parça parça gördük.

  • “Senin önerilerinde 3-5-6 numaralı önerilerini uygun gördüm.”
   sakin ol şampiyon

 2. Bütün bunları geride bırakıp, Cyberpunk bir evrende geçen future avatarımıza odaklansalar ya. Veyahut yarım kalmış bir yetişkin Avatar Team hikayesi var elimizde. Çizgiromanlarla anlatılmaya çalışılan o hikayelerin dizisini izlemek çok iyi olurdu.

 3. Korrasami? Cidden mi? O olay sırf fanlar (ki bahsettiğim fan kitlesinin animeyi hentaiyle falan öğrenmiş olması gayet olası) çok istedi ve nasıl olsa dizi de bitiyor diye son sahnede yapılmış bir göndermeden ibaret sanıyordum ben? Çizerlerin “s.çtık bari sıvayalım, bu da tüyü olsun” diyerek yaptıkları bir hareketti sanki?

  Zuko’nun, Iroh’nun (Dragon of the West olan), onlarca başka Avatarın hikayesi dururken Korrasami gibi bir “şaka”nın spin-off’unun yapılması, What Does the Fox Say’in Grammy alması gibi olurdu.

  • Abi, her şeyi geçtim de Korra’yla Asami arasında özellikle son iki sezonda geçen diyalogları izlesen anlarsın hikayenin o yöne gittiğini. Gözünüzü seveyim, asıl bu yorum ve bu yoruma oy verenlerin yaptığıdır Avatar’ın mirasına hakaret.

   • Malesef bu, Korrasami olayının son anda “Yapalım ya, nolcek?” diyerek uydurulduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yazıda “bu ikiliyi öpüşürken falan görebilsek” denmiş mesela, olayın hikâyeyle, şunla bunla alakası olmadığını işaret ediyor. Aynısını Person of Interest’te de yaptılar mesela, daha inandırıcıydı belki ama orda da “Ne alaka lan?!” dedim.

    Ha, bu “Eşcinseller vardır.” mesajı vermekse, bunu topluma yavaş yavaş kabullendirmekse; neden olmasın? Tam destek veririm. Fakat bunu öyle son sezonun son bölümünün son sahnesinde iki kadını elele tutuşturarak yapmak hikâyeye saygısızlıktır bence.

    İzlememişim gibi “özellikle son iki sezonda geçen diyalogları izlesen anlarsın” demen de kırdı açıkçası.

    • Kendimi iyi ifade edememişim; demek istediğim “tekrar izlesen anlarsın” idi. Ama geri kalan kısmı için geçmişten bir örnek vermek istiyorum: (Buffy Spoiler)
     Buffy the Vampire Slayer’da Willow (Alyson Hannigan) ve Tara’nın birbirlerine ilgi duyduğu alttan alttan gayet belli olmasına rağmen pek çok kişi o ikisi öpüşene dek bir şey anlamadı, bu yüzden de suçlu olan dizi oldu. Demem o ki son dakikada gösterilmesi orada olmadığı anlamına gelmez, böyle bakınca bunun gelme ihtimali o Aslankaplumbağa’nın Aang’e enerji bükmeyi öğretme ihtimalinden daha büyüktü. Tek amaçları koca diziyi kurtarmaksa da ben kendimi adamların yerine koysam “daha erken yapayım bu işi de tartışmalardan dizi hala yayındayken prim yapayım” derdim.

     • Yazarlar Korrasami olayının son iki sezon boyunca düşündüklerini ve bu yönde ilerledikleri bir şey olduğunu açıkladıkları koca bir yazı var duralireha arkadaşım onu okumanı tavsiye ederim. Ha bu 2 sezon boyunca çok net bir biçimde ekrana yansımadı malum çocuk kanalında eşcinseller mi olur şeklinde toplumsal homofobiye gitti güzelim korrasami ilişkisi o da ayrı bir şey ki cesaret edip son sahnedeki o iki hatunun birbirlerine olan anlamlı bakışlarını görebildik ve bence çok güzeldi ve kesinlikle abartı olduğunu düşünmüyorum.

      Spin-off fikrine gelirsek Korra Zuko’ya Aang olsa ne yapardı diye soruyordu ve bu Zuko’ya sorma fikrinide Iroh’dan aldığını söyleidğinde Zuko’nun suratında büyük bir şaşkınlık vardı sanki amcasının ölü olduğunu biliyormuşda yaşadığını öğrenmiş gibi bence buradan güzel bir şeyler çıkabilir yine de hikayedeki bu tür boşluklar için Aang’de yaptıkları gibi çizgiroman çıkarmalarını umuyorum.

     • Baimellon

      2 sezon boyunca düşünmek olay değil, sırf sıçtıktan sonra düzeltebilmek için böyle bir saçmalık attılar ortaya. Lan o daşşaklı Zaheer’i bir dakika içinde delirttiler. Ben hayatımda böyle salak bir hikayeyi devam ettirme görmedim. Her an düzeltecekler deyip gene bu Mert Günhan’ın tarzında neckbeardler yüzünden salak salak aşka ergen ergen sakalara mallıklara vurdular bu yüzden izler kitlesi ergen olarak kaldı. Hala inanamıyorum millet bunu beğenecek kadar ne kadar salak olabiliyor.

      La şöyle düşünün, o kadar harika yapmışlar(!) ama sadece son sahnesi konuşuluyor, sadece son sezon bir şeyler becerebilen Asami salağının yerden göğe sokulamaması da komedi. Hep bu SJW andavallarının mallığı.

 4. Findecano Luinwe Cevap ver

  Peki ya en son olayların ardından geçen bi 20 yıla ne dersiniz. Düşünsenize Meelo Jinora İkki hatta Rohan da hava bükücü gezginleri topluyorlar. Lin’in emekliliği ardından şef olan Mako, Iroh II ateşlordu olması hani bi macera değilde bi kaç bölümlük böyle olan olayları gösterseler hoş olmazmı

 5. Hiçkimse Zaheer’in geçmişini ve Red Lotus’un kökenini merak etmiyor mu?
  (Aang’in Yüzyıl Savaşları’ndan sonrası hali de güzel olurdu)

  • Zaheer çok detaylı ve güçlü bir karakter. Varoluşçuluk üzerine felsefesi de fazlasıyla heyecan uyandırıcı. Red Lotus’u ve Zaheer’in geçmişini ya da geleceğini görmek isterdim ama muhtemelen Avatar ile alakalı bir şey olmayacak bundan sonra.

  • Yasin Eyup Usta Cevap ver

   Onun daha nesi anlatılacak ki ? Bütün hikayesini 2 bölümde anlattılar.

 6. Bence hepsi merak konusu.Belli bir öncelikleri var fakat yinede her şeyi merak ediyoruz.Benim önerim yeni bir avatar hikayesi gelmeyecekse “What Happenned” tarzı bir seri yapılmalı.Gerçekten güzel spin-off fikirlerini 1-3 bölüm arası açıklayan bölümler olmalı.Örneğin Redemption of Azula müthiş bir fikir.Bunu yaklaşık 3 bölüm içerisinde (hatta belki iki) rahat bir şekilde anlatabilirler.Sherlock ve Black Mirror tarzı az ve öz bile yapabilirler.Sezonları tek bir spin-off fikirine ayırıp 2 bölümlük ve bölüm başı 1-1.3 saat.Bence bu konuya gelebilecek en makul çözüm bu.Hepimizin merak ettiği konular ve insanların farklı olması çok doğal.

 7. Yasin Eyup Usta Cevap ver

  Öncellikle Bryke’ın yani Martin ile Bryan’ın ayrıldığını belirtmekte fayda var. Yani Spin-Off işi olursa o ikiliden ve Nick’den olmaz. Netflix’den umutluyum herkes gibi , belki yaparsa Netflix yapar. Arrested Development gibi bir diziyi tekrar başlattı. Neden The Legend of Korra ile ilgili bir Spin-Off olmasın ?

 8. Allah’ını seven bırakın şu lanet diziyi sırf finali yüzünden bu diziye verdiğim zamana acıyorum,zaten son sezonda mali sıkıntıları yüzünden midir artık hayal güçleri yazacak bir şey mi bulamadı diye kesinlikle gereksiz bir hikaye oluşturmuşlar son sezonu izlerken ”bit artık bit ulan…”diye diye izledim Aang i izlerken 1 sn bile sıkıldığımı hatırlamıyorum ama bu dizi sadece zaman kaybı eğer Avatar:The Last Airbender ı izleyip bu diziye bir şans vereyim diyenlerdenseniz yol yakınken vazgeçin çünkü sabredip son bölümü de izlerseniz
  kafanıza beton çarpmış etkisine uğrayacaksınız.Spoiler vermek istemiyorum ama bu korrasami mi dir ne boksa sadece bir kaç fanın isteğini yerine getirmek ve ceplerine biraz daha para sokmayı isteyen ucuz insanların oyunudur.Şu bir kaç yılda hem oyunlarda hem bu tip dizilerde geçen homoseksüel ilişkilerin aslında ”NORMAL” bir şeymiş gibi gösterilmesinden gerçekten sıkıldım eğer sizde benim gibiyseniz bu finali gördüğüm anda
  kafamda geçen küfürleri sizde söyleyeceksiniz inanın bana Aang e veya The Last Airbender a az bir şey saygınız varsa bu diziden uzak durun …

 9. Ayrıca The Last Airbenderdan bu yana Zuko ve Aaang’in benzerliği ve Zuko’nun iç çatışması bence pek çok yazılan şeyden daha çok ilgi çekiciydi. Yanılmıyorsam Zuko,Aang ve Azula hakkında bir manga da çıkmıştı. Zuko ile alakalı bir şeyler görmek güzel olabilirdi, yine de ben Iroh amcayı çok özlüyorum be… Keşke öyle bir amcam olsa 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.